امام جمعه یزد:

افراد با برنامه وارد رقابت انتخاباتی شوند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: کسانی که می‌خواهند در رقابت انتخاباتی شرکت کنند باید برنامه و تدبیر سیاسی و اقتصادی داشته باشند و ضروریات کشور را بشناسند.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری در پیام جمعه این هفته با اشاره به شیوع کرونا اظهار داشت: امیدواریم با تلاشی که مردم و مسئولان برای مهار این ویروس انجام می‌دهند، به زودی شاهد بهبود شرایط باشیم و زمینه برای برقراری نمازجمعه فراهم شود تا مردم از فیض این فریضه مهم بهره بگیرند.

وی همچنین با سفارش همگان به تقوا افزود: تقوا فلسفه روزه است و با توجه به اینکه آخرین روزهای ماه رمضان را سپری می‌کنیم، باید از این فرصت باقیمانده بهره ببریم و نتیجه روزه داری که تقواست و با اجتناب از خوردن و آشامیدن، خودداری از ارتکاب گناه و اصلاح اندیشه حاصل شده در خود تقویت کنیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ولی، سرپرست و هدایتگر انسان خداست و هدایت همه چیز در ید قدرت الهی است و او پشت و پناه قوی ماست بنابراین نباید به غیر از خدا بر هیچ قدرت دیگری تکیه کنیم، عنوان کرد: اگر به شرق و غرب دل ببندیم و تکیه‌گاه ما آنها باشند و زندگی را منوط به توجه آنها کنیم، بر اساس آیه قرآن، به خانه عنکبوت اتکا کرده‌ایم که البته بسیار سست است و با کوچک‌ترین حرکتی از بین می‌رود.

ویژگی‌های شهید مطهری در تربیت دانش‌آموزان و طلاب مدنظر معلمان باشد

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز معلم اظهار داشت: سخنان رهبری به نکات عمیق و کاربردی و بسیار مهمی اشاره داشت که به مسئولان سفارش می‌کنم این سخنان را بررسی و روی آن کار کنند.

وی با اشاره به توصیه‌هایی که رهبری به جامعه معلمان داشتند، افزود: ایشان اشاراتی به ویژگی‌های شهید مطهری داشتند و از معلمان خواستند که دانش آموزان خود را با ویژگی‌های شهید مطهری نظیر متفکر بودن ایشان، تربیت کنند.

ناصری با اشاره به اینکه یکی از نکته‌هایی که در آموزش ما مورد غفلت گرفته، تولید و نشر علم است، گفت: این مهم نیز از ویژگی‌های شهید مطهری بود زیرا او هم تولید علم می‌کرد و هم برای نشر آن تلاش می‌کرد و این مهم امروز باید در امر آموزش مورد توجه قرار گیرد.

اولویت‌های جامعه معیار تلاش شهید مطهری بود

امام جمعه یزد با بیان اینکه شهید مطهری به مخاطبان خود سیر فکری درست می‌داد و اولویت‌های جامعه معیار تلاش او بود، عنوان کرد: معلمان و دانشمندان ما نیز باید فکر و ذهن خود را به اولویت‌های جامعه معطوف کنند و درگیر موارد غیرضروری نشوند.

وی تصریح کرد: معلمان ما باید از فکر و اندیشه دانش آموز، طلبه و دانشجو صیانت کنند، همچنانکه شهید مطهری این مهم را همواره مدنظر داشت.

ناصری با اشاره به سخنان رهبری در مورد کارگران نیز تاکید کرد: این سخنان باید در جامعه کارگری تبیین شود و مسئولان امر به این مهم توجه جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه کارگران ما در همه صحنه‌ها از دوران دفاع مقدس تاکنون جانفشانی‌های بسیار کردند، افزود: به گفته رهبری، پشتیبانی فقط حمایت مالی نیست و باید در همه حوزه‌ها از جمله مهارت آموزی، آنها را مورد حمایت قرار داد.

استقلال صنعت از طریق توانمند کردن کارگران امکان‌پذیر است

امام جمعه یزد یادآور شد: سطح مهارت و تخصص کارگران باید افزایش یابد تا هم برای کشور نافع باشند و هم خود کارگران در طول ۳۰ کار و تلاش، ارتقا پیدا کنند و به واسطه تجربه، مهارت و تخصصی که پیدا می‌کنند، تا پایان عمر کاری خود، کارگر نمانند و در ادامه کار نوآور و کارآفرین شوند.

ناصری با تاکید بر اینکه باید استقلال صنعت و تحقق شعارهای سال را از طریق همین کارگران پیگیری کنیم، ادامه داد: در دوران طاغوت به جامعه کارگری ظلم شد و بعد از انقلاب نیز آنگونه که باید به این قشر زحمتکش، استعدادها و توانمندی‌های آنها توجه نشده که این روند باید تغییر کند.

کاندیداهای انتخابات باید توان ایجاد همبستگی در کشور را داشته باشند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث انتخابات گفت: کسانی که می‌خواهند در رقابت انتخاباتی شرکت کنند باید برنامه داشته باشند و از مشکلات کشور اطلاع کافی داشته و در برابر این مشکلات، برنامه، تدبیر سیاسی و تدبیر اقتصادی داشته باشند و زوایای مشکلات را بدانند و با بی‌تدبیری در حرف و عمل خود، دل دشمن را شاد نکنند و سخنگوی دشمن نباشند.

ناصری تاکید کرد: کسانی که وارد این عرصه می‌شوند باید علاوه بر اینکه در برابر دشمن تدبیر دارند، ضروریات کشور را نیز بشناسند و در کشور همبستگی ایجاد کنند و خدمات انقلاب و خدمات ملت را نادیده نگیرند.

امام جمعه یزد در مورد دیپلماسی سیاسی نیز بیان کرد: نقش میدان تا نباشد، دیپلماسی ثمره‌ای ندارد و شمن ما را سرکوب کرده و دست ما را می‌بندند.

وی ادامه داد: نباید نقش میدان را نادیده بگیریم زیرا اگر به این مهم توجه کنیم، آنگاه دشمنان در مقابل ما زانو خواهند زد و نباید گمان کنیم که همه چیز با دیپلماسی و با منطق استکبار پیش می‌رود زیرا استکبار منطق ندارد.

مردم ایران در هر شرایطی پشتیبان فلسطین هستند

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز قدس، عنوان کرد: روز قدس یادگار امام راحل است که در راستای محکوم کردن جنایات صهیونیست‌ها شکل گرفت تا همگان این جرثومه فساد و فتنه را در منطقه بشناسند و بدانند که اینها در منطقه قدرتمند شدند تا کشورهای اسلامی را از بین ببرند.

وی افزود: ایامی که نمی‌توانیم راهپیمایی کنیم، باید از روش‌های دیگر برای انجام تکلیف الهی خود در راستای حمایت از مسلمانان فلسطین و اعلام انزجار از صهیونیست‌های غاصب استفاده کنیم و این امر باید نمود رسانه‌ای داشته باشد تا مردم فلسطین بدانند که ملت ایران همچنان پشتیبان آنها هستند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی مسائل استان از جمله خشکسالی بیان کرد: خشکسالی در پیش است و مسئولان باید برای آن تدابیر جدی داشته باشند.

لزوم گردهمایی مسئولان و نمایندگان یزد برای رفع مشکلات استان

وی در مورد مسائل اقتصادی استان نیز اظهار داشت: لازم است برای رفع برخی مشکلات، بررسی مسائل، برنامه ریزی و ارائه راهکار، مسئولان استان و نمایندگان مردم در مجلس گردهم جمع شوند و در جلسه‌ای مفصل این مسائل را حلاجی کنیم که امیدوارم این برنامه زودتر اجرا شود.

ناصری با تاکید بر اینکه مسئولان نباید هر کدام ساز خود را بزنند، افزود: برای بسیاری از مسائل استان از جمله آب، راهکارهایی وجود دارد که باید با مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس در میان گذاشته شود.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه سیل اخیر که چهار کشته بر جا گذاشت، به خانواده‌های درگذشتگان این حادثه تسلیت گفت و افزود: مسئولان مشکلات را شناسایی کنند و با یک هزینه اولیه و اصلاح نقایص از بروز این حوادث جلوگیری کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..