نماینده یزد و اشکذر در مجلس:

طرح‌های تحقیقاتی و درمانی در حوزه دیابت مورد حمایت قرار می‌گیرند

نماینده مردم یزد، اشکذر در مجلس با اشاره وضعیت استان یزد در حوزه دیابت گفت: طرح‌های تحقیقاتی و درمانی قابل توجیه در حوزه دیابت مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش یزدی نیوز محمدصالح جوکاردر دیدار با رئیس و معاون جهاد دانشگاهی استان یزد با اشاره به طرح‌های این مجموعه در حوزه پزشکی اظهار داشت: در حوزه دیابت هر اقدامی که توسط این مجموعه انجام شود را به صورت کامل حمایت می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت یزد در حوزه دیابت خوب نیست، عنوان کرد: با وجودی که مرکز دیابت دانشگاه علوم پزشکی در استان یزد مشغول به فعالیت است ولی با توجه به وضعیت استان هرچقدر در این حوزه سرمایه‌گذاری کنیم لازم و برای استان مفید است.

نماینده مردم یزد، اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: در این حوزه هر اقدامی که قابل توجیه باشد و بتواند به توسعه درمانی استان و درمان و به ویژه پیشگیری دیابت در استان کمک کند مورد استقبال قرار می‌گیرد.

جوکار بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر به ویژه دیابت در استان تاکید کرد و گفت: قطعاً پیشگیری مقدم بر درمان است و باید به گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم جلوی ابتلا به این بیماری‌ها را در بخشی از جامعه بگیریم.

فاطمه سعادت‌جو، رئیس جهاد دانشگاهی استان یزد هم در این دیدار به بیان توضیحاتی در ارتباط با طرح‌ها و اقدامات این مجموعه در حوزه‌های مختلف به ویژه پزشکی پرداخت.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..