در ادامه همکاری‌های چادرملو با شرکت‌های نوآور؛

چادرملو و ماشین سازی اراک تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضا کردند

مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو و ماشین سازی اراک در ادامه همکاری‌های این مجتمع با شرکت‌های نوآور، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش یزدی نیوز، در ادامه روند همکاری‌های دو و چندجانبه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با مراکز علمی، پژوهشی، شرکت‌های دانش بنیان و نوآور و مبتکر در جهت برخورداری از فناوری‌های نوین در عملیات معدن‌کاری و صنایع فولادی،  تفاهم نامه همکاری میان شرکت چادرملو و ماشین سازی اراک با هدف بهره گیری از تکنولوژی های نوین و ساخت ماشین آلات صنعتی با راندمان های افزوده منعقد شد.

ناصر تقی زاده، مدیرعامل و عضو هیات مدیره چادرملو در این مراسم با اشاره به آمادگی چادرملو برای سرمایه گذاری‌های توسعه بخش در صنعت و معدن کشور اظهار داشت: چادرملو چندین طرح صنعتی در دست اقدام دارد که بسیار علاقمند هستیم برای اجرای این پروژها از توان و ظرفیت تکنولوژی و ماشین آلات ساخت داخل استفاده کنیم.

وی افزود: بر این اساس چند اقدام عملی صورت پذیرفته است، از جمله تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه چادرملو در دانشگاه امیر کبیر و اکنون هم انعقاد تفاهم نامه همکاری با ماشین سازی اراک برای همکاری مشترک در جهت ساخت و تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی.

مدیرعامل چادرملو اظهار امیدواری کرد: این همکاری مشترک تحولی بزرگ در زمینه دستیابی به فناوری‌های نوین در ساخت ماشین آلات داخلی با هدف افزایش بهره‌وری، کاهش مصرف انرژی و مهمتر از همه قطع وابستگی به خارج از کشور ایجاد کند.

تقی‌زاده با اعلام این خبر که در حال حاضر بالغ بر ۱۹۰ هزار میلیارد ریال عملیات اجرایی برای طرح‌های پیش‌بینی شده چادرملو در دست اجراست، تاکید کرد: برای گام برداشتن در مسیر توسعه همه‌جانبه صنعتی باید ریسک‌پذیر بود در غیر این صورت عافیت طلبی عاملی بازدارنده در این راه است.

جعفر صفری، مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک نیز در این جلسه ضمن تقدیر از جسارت مدیرعامل چادرملو برای ایجاد تحول در تثبیت ارتباط میان تولیدکنندگان، صنعتگران و مراکز علمی، اظهار امیدواری کرد: این همکاری مشترک تحول چشمگیری در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور ایجاد شود و آثار مثبت آن به عنوان یک اقدام ملی توسعه بخش به زودی مشاهده شود.

در پایان این مراسم اسناد تفاهم نامه همکاری با امضای مدیران عامل و دو تن از اعضای هیات مدیره شرکت ها مبادله شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..