قلم انسولین در ۱۲۰ داروخانه منتخب استان یزد توزیع می‌شود

مدیر نظارت بر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: ۱۲۰ داروخانه متنخب در سطح استان یزد انسولین توزیع می‌کنند و مردم نیاز نیست فقط به داروخانه‌های اصلی استان مراجعه کنند.

به گزارش یزدی نیوز، استان یزد حدود ۱۰۰ هزار بیمار دیابتی دارد که از این تعداد حدود ۱۵ هزار دیابتی انسولین دریافت می‌کنند، ساماندهی بیماران دیابتی، توزیع عادلانه انسولین و تسهیل در دریافت انسولین از دغدغه‌‌های مسئولان این امر است.

بهروز حیدری مدیر نظارت بر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: انسولین در داروخانه‌های منتخب به طور مستمر توزیع می‌شود، بیماران دیابتی می‌توانند با استفاده از نرم افزار تیتک به نزدیک‌ترین داروخانه دارای انسولین دسترسی پیدا کنند.

وی گفت: در سال جدید نسبت به سال گذشته کمبود کمتری بر اساس گزارشات داشتیم اما به صورت مقطعی به دلیل اینکه بیماران در فروردین ماه خرید بالای انسولین داشتند در اواخر ماه با مشکل مواجه شدیم، خوشبختانه در حال حاضر توزیع انسولین در حال انجام است.

مدیر نظارت بر داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان کرد: متاسفانه هجوم بیماران را سه داروخانه اصلی که عمدتا انسولین می‌گرفتند داشتیم و در دو داروخانه دولتی ما چمران و هلال احمر صف بسته شده بود.

حیدری اظهار داشت: در حالی که ۱۲۰ دارو خانه منتخب در سطح استان یزد انسولین توزیع می‌کنند و مردم نیاز نیست فقط به این داروخانه‌ها مراجعه کنند.

وی افزود: اپلیکیشن تیتک آماده است و هیچ گونه نیازی به تجمع نیست، نرم افزار به محض اینکه نزدیک‌ترین داروخانه به منزل آنها انسولین خود را شارژ کرد اطلاع می‌دهد و افراد می‌توانند برای دریافت انسولین مورد نظر خود مراجعه کنند.

 

شهروندان می‌توانند برای آگاهی از داروخانه دارای انسولین و تهیه انسولین خود سامانه تیتک را نصب کرده یا از طریق سامانه ۱۹۰ از وجود انسولین در نزدیکترین داروخانه محل زندگی خود با خبر شوند و آن را خریداری کنند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..