استاندار یزد مطرح کرد؛

بیشترین آمار بیکاری یزد بر دوش بانوان/ لزوم توجه به مشاغل خرد و خانگی

استاندار یزد بر لزوم توجه به مشاغل خرد و خانگی به عنوان محور کمتر مورد اهتمام در شعار سال تاکید کرد و گفت: یزد در حوزه زنان با بالاترین آمار بیکاری روبروست و این حوزه اقتصادی می‌تواند زمینه را برای فعالیت بانوان به وی‍ژه درون خانه‌شان فراهم کند.

«محمدعلی طالبی در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان که ساختمان قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهید ابراهیمی یزد برگزار شد، با بیان این که پرداختن به نیازهای اصلی جامعه در اشتغال و مشاغل خرد الگوی لازم برای امروز است، در این باره اظهار کرد: الگوی بیکاری در استان نشان می‌دهد که باید سرمایه گذاری بیشتری بر مشاغل خرد داشته باشیم.

وی با بیان این که بسیاری از اصناف و صنایع مانند صنعت نساجی در یزد با کمبود نیرو روبرو است، تصریح کرد: یزد در حوزه زنان خانه‌دار و دختران با بالاترین آمارهای بیکاری روبروست و این محل اقتصادی می‌تواند زمینه را برای فعالیت بانوان خصوصا در محل خانه‌شان فراهم کند.

این مسئول با بیان این که این حرکت کلی نیازمند اهتمام همه دستگاه‌هاست، گفت: سایر دستگاه‌ها نیز مسئولیت‌هایی در قبال توسعه، حمایت و پشتیبانی از مشاغل خانگی دارند، لذا با هم‌افزایی می‎‌توانیم روند مذکور را با موفقیت و جدیت جلو ببریم.

طالبی با بیان این که توسعه مشاغل خرد و خانگی و خوشه‌های تولید می‌تواند یکی از محورهای کمتر اشاره شده با تکیه بر شعار سال باشد، گفت: خوب است که هم فکری در بین دستگاه‌ها وجود داشته و پشتیبانی‌هایی مانند تصویب مصوبات و مانع زدایی‌ها در حوزه تولید و فعالیت با محور شعار سال انجام شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..