امام جمعه یزد:

مانع زدایی با حرف محقق نمی‌شود/لزوم جدیت مدیران در تحقق شعار سال

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دستگاه‌ها باید به طور جدی و نه فقط در حرف و شعار بلکه در عمل وارد بحث مانع زدایی‌ها شوند.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری، در مراسم مرحله پنجم رزمایش همدلی و احسان اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام از نهادهایی بود که به دستور امام خمینی (ره) تشکیل شد و با حضور مدیران توانمند و دلسوز توانست ماموریت‌های خود را به خوبی انجام دهد و مرهمی بر آلام مردم مستضعف باشد.

وی بیان کرد: اگر در کشور ما چند نهاد همانند ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد وجود داشته باشد، همه مسائل و مشکلات برطرف می‌شود و بی شک دست یاری خدا نیز همراه این نهادها و مدیران خدوم و زحمتکش آنهاست.

امام جمعه یزد ادامه داد: توسعه خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در رسیدگی به مناطق محروم بسیار ضروری است و باید اهتمام بیشتری در این مناطق هم از نظر تامین مسکن و زیرساخت‌ها و هم از نظر خدمات رفاهی و آموزشی انجام شود.

وی عنوان کرد: توسعه مشاغل دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است و اگر مسئولان و مجلس نیز همراهی کنند تا بتوانیم این مشاغل را توسعه دهیم و از مهاجرت جوانان تحصیلکرده استان جلوگیری کنیم، اقدام ارزشمندی انجام شده است.

ناصری اظهار داشت: باید دانشجویان و حتی افراد دیپلمه ما که به خارج از کشور می روند را ساماندهی و از ایده های آنها استفاده کنیم زیرا بسیاری از این جوانان میل به ماندن در کشور خود داشتند اما به دلیل موانعی که در مسیر پیشرفت کار آنها ایجاد شد، به خارج از کشور مهاجرت کردند اما دیگر نباید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

وی تصریح کرد: باید مشاغل دانش بنیان جدی‌تر و بیشتر دنبال شود و به مدد این مشاغل باید میزان تولید به نقطه اوج برسد و دستگاه‌های مرتبط نیز باید به طور جدی و نه فقط در حرف و شعار بلکه در عمل وارد بحث مانع زدایی‌ها شوند.

امام جمعه یزد تاکید کرد: برای واحدها و تولیدات جدید باید با اهتمام بیشتری اقدام به رفع موانع شود تا هر چه سریعتر واحدهای جدید وارد مدار تولید شوند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..