اعمال محدودیت‌های کرونایی در مهریز

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان مهریز از اعمال محدودیت‌های کرونایی در مهریز خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز زارع زاده در نشست اضطراری کرونا در فرمانداری مهریز گفت: با توجه به وضعیت فعلی و به دلیل اهمیت حفظ جان و سلامتی مردم، برخی از محدودیت‌ها مجددا در شهرستان مهریز اعمال خواهد شد.

فرماندار مهریز افزود: با توجه به فعال بودن دوربین‌های نظارتی سطح شهرکلیه تردد‌ها از ساعت ده شب تا سه صبح کنترل و جریمه اعمال می‌شود.

وی افزود: همه نهاد‌ها، ادارات، دستگاه‌ها موظف به اجرا و نظارت بر رعایت پروتکل‌ها هستند و کلیه اصناف سطح شهر تا ساعت بیست و یک سی دقیقه مجاز به فعالیت هستند و بعد از آن تعطیل هستند.

زارع زاده اظهار داشت: برگزای هرگونه مراسم‌های تجمعی و عزاداری در آرامستان‌ها و دیگر اماکن سطح شهر ممنوع می‌باشد.

وی همچنین بر پرهیز از برگزاری هرگونه مراسم در شهرستان تاکید کرد.

زارع زاده گفت: تفرجگاه غربالبیز مهریز و کوهریگ مسدود و همه پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر تا پایان ماه مبارک رمضان تعطیل است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز در این نشست رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پوشیدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین راه مقابله با این ویروس برشمرد.

پورمازار با اشاره به روند صعودی ابتلا به کرونا و ویروس جهش یافته افزود: در طی چند روز گذشته با افزایش سه برابری آمار ابتلا به کرونا مواجه هستیم و این زنگ خطر جدی محسوب می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز افزود: انتظار می‌رود مردم از شب نشینی‌های خانوادگی، تجمعات غیر ضرور و حضور در تجمعات و دورهمی و برگزاری مراسمات و سفر به مناطق ییلاقی شهرستان پرهیز کرده و رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را جدی تلقی کنند.

وی با ابراز نگرانی از تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی و مسافرت‌های نوروزی شکل گرفته، افزود:افزایش مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان بالارفتن مبتلایان نشان می‌دهد که اگر دقت لازم صورت نگیرد خطر افزایش بیش از پیش خواهد بود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..