پلمب سفره خانه سنتی متخلف در یزد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از پلمب یک سفره‌خانه سنتی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، هما خورشیدی گفت: با توجه به‌ضرورت رعایت موازین بهداشتی در مراکز پذیرایی و اقامتی استان یزد بازدید و نظارت بر این مراکز افزایش یافته است.

وی افزود: در بازدید مشترک کارشناسان نظارت این اداره کل، دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و جامعه هتلداران یزد یک واحد سفره خانه سنتی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عدم اجرای ضوابط معاونت گردشگری پلمب شد.

 

خورشیدی اظهار داشت: در حال حاضر در سطح استان یزد ۶۲ واحد سفره‌خانه سنتی و ییلاقی وجود دارد که طی سال جاری بیش از نیمی از این واحدها، به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا تعطیل یا نیمه تعطیل بوده‌اند.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان به منظور حفظ سلامت کارکنان و مسافران اماکن پذیرایی و اقامتی، باید خدمات‌دهی در چارچوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود و در صورت رعایت نکردن موارد بهداشتی با واحد متخلف برخورد خواهد شد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..