رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد:

۳ متهم به قتل عمد در یزد از مجازات قصاص نفس رهایی یافتند

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: با تلاش شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان و جلب رضایت و بخشش اولیا دم، سه نفر از متهمان به قتل عمد از مجازات قصاص نفس رهایی یافتند.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا حداددر جمع خبرنگاران گروه رسانه و عدلیه اظهار داشت: با تلاش پیگیر و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی یزد و برگزاری جلسات متعدد با خانواده های اولیای دم، منجر به رضایت آنها و رهایی متهمان از مجازات قصاص نفس شد.

وی در مورد استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف عنوان کرد: هدف این مجموعه ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی استفاده بیشتری صورت گیرد.

حداد، نقش سازنده شوراهای حل اختلاف را در حل و فصل دعاوی مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت این نهاد میانجی گر و همچنین استمداد از معتمدین و ریش سفیدان بسیاری از اختلافات حقوقی وکیفری را می توان حل و فصل کرد.

وی از تلاش‌های تمامی اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف در سراسر استان که علیرغم تمام مشکلات و کاستی ها، دلسوزانه در راستای حل اختلافات قضایی هم‌نوعان خود تلاش می کنند، قدردانی کرد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..