دانشجوی یزدی مقام سوم جشنواره جوان خوارزمی را کسب کرد

دانشجوی دکترای مهندسی معدن دانشگاه یزد موفق به کسب مقام سوم نوآوری در بخش دانش‌پژوهان و فناوران جشنواره جوان خوارزمی در سال ۱۳۹۹ شد.

به گزارش یزدی نیوز، در مراسم تجلیل از برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی و بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از «آرش طهری» دانشجوی دوره دکترای دانشکده مهندسی معدن دانشگاه یزد حائز مقام سوم نوآوری در بخش دانش‌پژوهان و فناوران جشنواره جوان خوارزمی تجلیل شد.

 

کسب این مقام به دلیل همکاری مؤثر این دانشجوی فناور با شهرام آقایی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق در طراحی و ابداع “دستگاه تمام خودکار آزمون ته‌نشینی” است که از میان ۲۷۶ طرح راه یافته به داوری نهایی جشنواره جوان خوارزمی به عنوان تنها طرح حائز مقام در این بخش، رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

 

دبیر سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی گفت: در این دوره از جشنواره ۲۰۳ طرح داخلی و ۴۷ طرح خارجی از ۲۶ کشور به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که از میان آنها، ۱۷ طرح به هیات داوران ارجاع و در نهایت ۸ طرح داخلی، ۱ طرح ویژه و ۲ طرح خارجی از کشور‌های سوییس و چین به عنوان منتخبان جشنواره امسال معرفی شدند.

 

علی الیاسی افزود: در بخش جشنواره جوان خوارزمی نیز از میان ۲۷۶ طرح دریافتی، ۱۵ طرح به هیات داوران ارسال شد و در نهایت ۹ طرح به عنوان طرح‌های برتر برگزیده شدند.

 

“طرح دستگاه تمام خودکار آزمون ته‌نشینی” پیش از این نیز در بین ۱۱ طرح برتر دانشگاهی کشور قرار گرفته و دارای چندین تاییدیه علمی و صنعتی از مراجع معتبر است. تاکنون تعدادی از این دستگاه به معادن ایران فروخته شده است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..