نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

دولت حاشیه‌نشین‌ها را به حال خود رها نکند/شرایط عجیب طرح مسکن ملی

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به اینکه مردم برخی مناطق حاشیه ای گرفتار زمین‌خواران شده اند، گفت: دولت نباید مردم این مناطق را به حال خود رها کند.

به گزارش یزدی نیوز، محمدصالح جوکار، در نشست بررسی مسائل و مشکلات استان یزد در حوزه آب، سلامت، راه، مسکن و اقتصاد دانش بنیان با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در یزد با اشاره به اینکه دولت طرح اقدام ملی مسکن را برای خانه‌دار شدن مردم در نظر گرفته است، اظهار داشت: شرایطی که برای بحث مسکن ملی در نظر گرفته شده در توان مردم نیست و با هزینه هایی که در نظر گرفته شده، کمتر کسی برای تکمیل پرونده اقدام می‌کند.

وی عنوان کرد: شرایط در نظر گرفته شده برای بحث مسکن ملی عجیب و قابل تامل است، افزود: مردم نه توان پرداخت وجه اولیه را دارند و نه توان پرداخت اقساط بالای آن را به همین دلیل بسیاری از آنها از ابتدا اقدام به تشکیل پرونده نمی کنند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس بیان کرد: یزد چند منطقه حاشیه‌نشین دارد که زمین‌خواران زمین‌های دولتی را به مردم فروخته‌اند و مردم هم اقدام به ساخت کرده‌اند و اکنون دولت حکم تخلیه و تخریب برای این افراد گرفته است.

جوکار ادامه داد: پس از جلسات متعددی که برای رفع این مشکل برگزار شد، مبلغی در نظر گرفته شد تا ساکنین این محلات پرداخت کنند و سند زمین به آنها واگذار شود اما با توجه به مشکلات بسیار زیاد اقتصادی و قدرت مالی پایین ساکنین این محلات، مردم توان پرداخت همین پول را هم ندارند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس بیان کرد: مشکل دیگر، بحث واگذار نکردن اشتراک آب، برق و گاز به این خانه هاست و دستگاه‌های خدمات رسان به این منازل هیچ‌گونه خدماتی نمی‌دهند.

جوکار افزود: نمی‌توان این افراد را به دلیل نبود مجوز رها کرد و هیچ گونه خدماتی به آنها ارائه نکرد زیرا این خانه ها ساخته شده و باید حداقل های زندگی را برای آنها در نظر گرفت.

وی اظهار داشت: اکنون بخش‌های خصوصی اعلام آمادگی کرده اند که اگر دولت به آنها زمین واگذار کند، آنها خودشان اقدام به ساخت مسکن می‌کنند ولی عجیب است که دولت اجبار بر این دارد که حتماً ساخت و ساز توسط خودش انجام شود اما توصیه می کنیم دولت به این بخش ورود نکند زیرا ورود دولت به ساخت مسکن اشتباه است.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..