سرپرست فرمانداری ابرکوه:

گزارش‌ها حاکی از رعایت نشدن موازین بهداشتی در مدارس است

سرپرست فرمانداری ابرکوه به دنبال افزایش شیوع بیماری کرونا در این شهرستان نسبت به برخورد جدی با متخلفان در صورت مشاهده تجمع و رعایت نشدن محدودیت‌ها و اصول بهداشتی هشدار داد.

«محمدحسین امامی»  در جلسه ستاد مقابله با کرونا با تأکید بر اینکه طرح شهید سلیمانی و بیماریابی باید در سراسر شهرستان به صورت یکسان انجام شود و تمرکز تنها روی شهرها قرار نگیرد، اظهار کرد: جهت جلوگیری از تجمع در آرامستانها، شهرداری‌های ابرکوه و مهردشت و بخشداری با همکاری نیروی انتظامی اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

وی ه ادامه محدودیت فعالیت اصناف تا ساعت ۲۱ در این شهرستان و خدمت‌ نرساندن به افراد بدون ماسک تاکید کرد و گفت: ساعت مجاز برای فعالیت تالارهای پذیرایی نیز تا ساعت ۲۱ تعیین شده و باید به صاحبان تالارها اطلاع‌رسانی و تعهد کتبی از آنان اخذ شود ولی در صورت ادامه داشتن روند افزایش بیماری مجبور به تعطیلی کامل تالارها و همچنین کانون‌های تجمع خواهیم بود.

امامی با بیان این که گزارش‌ها حاکی از رعایت نشدن موازین بهداشتی در مدارس است، ادامه داد: مدارس باید تعطیل و کلیه آزمون‌ها به صورت غیرحضوری برگزار شود. ضمن این که نظارت شدید باید روی بانک‌ها، مطب پزشکان و داروخانه‌ها نیز صورت گیرد و در صورت رعایت نشدن اصول بهداشتی با هماهنگی دادستان این مراکز تعطیل شود.

سرپرست فرمانداری ابرکوه همچنین بر جلوگیری از برگزاری تجمعات در باغ‌ها تأکید و پیشنهاد قطع خدمات آب و برق و همچنین زدن برچسب‌های اخطار روی درب باغ‌ها را مصوب کرد.

«عبدالحسین اکرمی»رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز اظهار کرد: تا پایان دی‌ماه تعداد چهار هزار و ۵۴۳ مورد تست PCR در شهرستان انجام و در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تا پایان دی‌ماه، دو هزار و ۱۶۷ مبتلا به کرونا در ابرکوه شناسایی شده است.

این مسئول ادامه داد: در طول دی‌ماه ۱۳۲ کرونا مثبت و در طی پنج روز گذشته ۵۸ مورد مثبت گزارش شده که در صورت ادامه داشتن همین روال و افزایش نداشتن شیب بیماری، در پایان بهمن‌ماه قریب به ۳۵۰ کرونایی در شهرستان خواهیم داشت.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..