امام جمعه یزد:

تفکر و تعقل مبنای ترویج مبانی صحیفه سجادیه باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: تفکر و تعقل و تدبر مورد تاکید قرآن کریم است و شایسته است در ترویج مبانی صحیفه سجادیه این اصول مورد توجه باشد.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری در مراسم آغاز به کار طرح یزد پایتخت صحیفه سجادیه ایران با اشاره به اینکه یکی از امتیازات صحیفه سجادیه این است که نحوه حرف زدن با خدا را به ما می‌آموزد، اظهار داشت: این آموزش مربوط به تمام اقشار است و نحوه ارتباط را به خوبی به ما می‌آموزد.

وی بر ضرورت ترویج معانی و مفاهیم فرازهای صحیفه سجادیه در جامعه تاکید کرد و گفت: چگونه اندیشیدن در مسیر زندگی و قرارگرفتن در مسیر کمال یکی از مهمترین مسائلی است که ما با تدبر در صحیفه سجادیه به دست می‌آوریم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه انسان‌ها ممکن است کمال‌گرا باشند ولی راهنمای در این مسیر نداشته باشند گفت: امام سجاد (ع) بهترین راهنمایی در این زمینه را به وسیله صحیفه سجادیه برای ما به ارمغان آورده‌اند.

ناصری عنوان کرد: ما باید در مسیر بهره‌گیری از این کتاب نورانی در سبک زندگی خود بیشترین تلاش را داشته باشیم و سیره و روش زندگی خود را بر این اساس پایه‌گذاری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی در حال ترویج عکس این موضوع است، افزود: دشمنان تلاش دارند که ما را از معنویات دور کرده و به مادیات نزدیک کنند تا به این طریق انسان‌ها را از هستی اصلی خود که ماهیت الهی است جدا کند و به اوج حقارت برسانند.

امام جمعه یزد افزود: نمونه این موضوع سبک آموزشی در ایران است که یکصد سال قبل توسط انگلیسی‌ها رقم خورد و دقیقاً در مسیر خلاف سیره اسلامی و قرآنی است.

وی تصریح کرد: به این طریق انگلیسی‌ها با گرفتن مکاتب قرآنی و وارد کردن آموزش‌های غربی به ایران، تدین را از فرزندان ما گرفتند و جلوی تدین، تفکر و تعقل را در وجود دانش آموزان ما گرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه این سه اصل اساسی در قرآن کریم به صورت ویژه مورد توجه است، گفت: وقتی ما تفکر و تعقل نداشته باشیم نمی‌توانیم به درستی فکر کنیم و بفهمیم و پس از آن راه مناسب و درست را انتخاب کنیم.

ناصری افزود: این موضوع سبب می شود که فرزندان ما پس از ۱۲ سال درس خواندن و مجدداً چند سال تحصیل در دانشگاه بیکار فارغ‌التحصیل شوند و با یک سطحی نگری زیادی روبرو شود.

امام جمعه یزد افزود: در برنامه های مرتبط با پایتخت صحیفه سجادیه ایران باید حتماً به این سه اصل اساسی توجه ویژه داشته باشیم و در راستای ترویج آن قدم برداریم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..