آغاز به کار سامانه پیام ایران در استان یزد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از راه اندازی سامانه پیام ایران با سرشماره اختصاصی ۴۰۴۰۸۵ در استان یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیکی استان به شاخص‌ها و توانمندی‌های استان یزد در حوزه ICT و نتایج حاصل شده در کمیته کاری دولت الکترونیک، مسائل و راهکار‌های پیشنهادی برای پیشبرد برنامه‌ها و سرعت بخشیدن به الکترونیکی شدن خدمات دستگاه‌های اجرایی، مزایای سامانه پیام ایران و موضوع تفاهم نامه بهره برداری از مرکز داده پرداخته شد.
محمدرضا پاکدل مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، ضمن گزارش پیشرفت پروژه‌های اولویت دار در توسعه دولت الکترونیکی، با اشاره به اهمیت اشتراک گذاری داده‌ها و ظرفیت‌های ایجاد شده در NIX خواستار تسهیل ارتباط با مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) در بستر شبکه ملی اطلاعات جهت تبادل داده و دریافت اطلاعات با هدف حذف مراجعات حضوری مردم در کنار تسریع و شفاف سازی ارائه خدمات شد.
دبیر کارگروه دولت الکترونیکی استان، با اشاره به راه اندازی سامانه پیام ایران در این جلسه به عنوان یکی از پروژه‌های اولویت دار دولت الکترونیک، جهت ارسال و دریافت الکترونیکی بدون واسطه اعلان‌ها و مکاتبات بین دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های عمومی کشور از یک سو و آحاد مردم و موسسات حقوقی از سوی دیگر گفت: سرشماره اختصاص داده شده به استان یزد در این سامانه ۴۰۴۰۸۵ درنظرگرفته شده که با صلاحدید مسئولین مرتبط در استانداری شماره‌های بعدی برای اختصاص به دستگاه‌های ذیربط به این سرشماره اضافه خواهد شد.
گفتنی است در این نشست امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات با حضور در کارگروه توسعه دولت الکترونیک استان یزد به پیشرفت‌های به دست آمده در حوزه اقتصاد دیجیتال اشاره کرد و گفت: ترافیک مربوط به استان یزد از سال ۹۷ تا به امروز به ۹۸ گیگا بیت بر ثانیه رسیده که سه برابر افزایش یافته و نشان از بستر مناسب ایجاد شده برای رشد و توسعه اقتصاد دیجیتال دارد.
وی با اشاره به مزایای سامانه پیام ایران با سرشماره واحد ۴۰۴۰ برای دستگاه های اجرایی به منظور ارسال پیامک، افزود: فاز دوم سامانه پیام ایران نیز شامل اپلیکیشن دولت همراه است که با استفاده از این کارپوشه، دستگاه‌های دولتی و نهادهای حاکمیتی غیر دولتی می‌توانند به جای ارسال نامه به شهروندان به کارتابل آنها مراجعه نمایند و پیام مورد نظر را ارسال نمایند.

سپس استاندار یزد و رئیس کارگروه توسعه دولت الکترونیکی، نیز با بیان توانمندی و ظرفیت بالای استان در توسعه دولت الکترونیک و زیرساخت های بسیار خوب ایجاد شده در حوزه ICT افزود: توسعه اقتصاد دانش بنیان و توجه به علم و فناوری از جمله محورهای اصلی استان است که به صورت جدی دنبال می شود.

طالبی ضمن تاکید بر تلاش برای اجرای کامل و دقیق دولت الکترونیک در استان، گفت: همانطور که در دوران کرونا مشاهده کردیم باید تا حد امکان مراجعه حضوری مردم به دستگاه ها برای اخذ خدمات کاهش یابد.

گفتنی است در این جلسه «تفاهم‌نامه همکاری در مدیریت، بهره‌برداری و نگهداری مرکز داده استان یزد» امضا شد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..