رئیس کل دادگستری استان یزد خبر داد:

گذشت ۴۱۰ میلیارد ریالی شکات یزدی از ابتدای سال جاری

رئیس کل دادگستری استان یزد از گذشت مبلغ ۴۱۰ میلیارد ریال توسط شکات پرونده‌های مددجویان جرائم غیرعمد در کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش  یزدی نیوز به نقل از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، غلامعلی دهشیری اظهار داشت: به کوشش اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه، شورای حل اختلاف صلحی زندان، مددکاران زندان و قضات اجرای احکام استان یزد و طی برگزاری جلسات متعدد با شکات پرونده مبلغی بیش از ۴۱ میلیارد تومان از شکات پرونده ها در ابتدای سال جاری گذشت رضایتمندانه اخذ شده است .

وی با اشاره به تلاش و کوشش اعضا کمیته صلح و سازش برای حل و فصل کردن پرونده محکومین جرایم غیرعمد گفت: اعضا این کمیته و مددکاران زندان در تلاش هستند تا با رعایت شرایط انصاف در پرونده‌های قضایی و حقوقی طرفین و با اتکا به آموزه های دینی و اخلاقی با اولویت قرار دادن رضایت خداوند و بحث صلح و سازش، تا حد ممکن، بیشترین اخذ گذشت رضایتمندانه را داشته باشند.

رئیس کل دادگستری یزد ضمن تقدیر و تشکر از خیرین و نیکوکاران به دلیل مشارکت بسیار خوب با ستاد دیه استان بیان کرد: نیکوکاران و خیرین استان همواره یار و همراه این ستاد بوده و در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مشارکت می کنند به صورت ویژه در ایامی که کشور با بیماری منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کند نیز شاهد حضور این نوع دوستان در ستاد و اهدای مبالغی برای آزادی محکومین مالی هستیم.

دهشیری افزود: با کمک خیرین و نیکوکاران ار ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۸۵ مددجو محکوم مالی از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند که بدهی آنها مبلغ هزار و ۴۲۴ میلیارد ریال بود که مبلغ هزار و ۳۴۶ میلیارد ریال از این مبلغ توسط کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان یزد از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ و با پرداخت مبلغ ۷۸ میلیاردریال زمینه آزادی این ۲۸۵ محکوم مالی از زندان فراهم شد.

وی اظهار داشت: در دی ماه سال جاری ستاد دیه طی برگزاری دو آیین تعداد ۲۳ مددجو مالی را از زندانها استان و به آغوش خانواده خود بازگشتند که تعداد ۱۳ مددجو در مرحله نخست همزمان با سالروز شهادت سردار دلها شهیدحاج قاسم سلیمانی در ۱۳ دی ماه و ۱۰ مددجو در سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) از زندانهای استان آزاد شدند .

این مقام قضایی یادآور شد: هم اکنون ۲۰۹ مددجوی محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر می برند که برای آزادی آنها مبلغی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز است که چشم انتظار کمک مردم نوعدوست و نیکوکار استان یزد هستند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..