فرمانده انتظامی استان یزد:

باند کلاهبرداری ۱۴۰۰ میلیاردی با زمین‌های دولتی در یزد متلاشی شد

فرمانده انتظامی استان یزد از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری و کشف ۷ هزار متر اراضی دولتی تصرف شده به ارزش هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، سردار عباسعلی بهدانی فرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر تصرف و فروش اراضی دولتی در شهر یزد، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

عنوان کرد: ماموران با اقدامات دقیق اطلاعاتی و رصد انجام شده چهار نفر از اعضای باند زمین خواری را شناسایی و پس از هماهنگی و اخذ مجوز قضایی آنها را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه سردسته این باند، چندین مهر جعلی مربوط به شرکت‌های دولتی را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد افزود: متهمان در بازجویی‌های انجام شده به تصرف اراضی دولتی در ۱۰ نقطه از محله صفائیه شهر یزد به متراژ ۷ هزار متر و جعل سند و فروش آنها به شهروندان اعتراف کردند.

بهدانی‌فرد با بیان اینکه کارشناسان ارزش این زمین‌ها را هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: متهمان دستگیر شده پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا شدند.

وی یادآور شد: شهروندان چنانچه قصد خرید ملک دارند با مراجعه به سازمان‌های مرتبط و مسئول، از مالکیت طرف مقابل اطمینان حاصل کرده و قبل از تنظیم هرگونه قرارداد از پرداخت وجه خودداری کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..