شرکت پنج هزار دانشجو در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور یزد: نزدیک به پنج هزار دانشجو در بیست و چهارمین جشنواره کشوری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور به میزبانی یزد شرکت کردند.

به گزارش یزدی نیوز مهدوی نژاد اظهار داشت: این جشنواره به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است و برگزیدگان برای شرکت در مرحله ملی و رقابت با منتخبین سایر دانشگاه‌های کشور معرفی خواهند شد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد و دبیر بیست و چهارمین جشنواره کشوری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه پیام نور گفت: جشنواره کشوری قرآن و عترت همه ساله با هدف اعتلای دانش، ایمان و تقویت اخلاق و بصیرت دینی دانشجویان و زمینه سازی انس و الفت آنان با قرآن کریم و سیره معصومین (ع) و تدبر و عمل به آن آموزه‌ها برگزار می‌شود.

مهدوی نژاد اظهار داشت: این دوره از مسابقات شامل شش بخش آوایی، معارفی، پژوهشی، ادبی، هنری، فناوری و مجموعا دارای ۳۱ رشته می‌باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان یزد با بیان اینکه بخش آوایی مسابقات، شامل رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ پنج جزء، حفظ ده جزء، حفظ بیست جزء، حفظ کل قرآن کریم، دعا، و مناجات خوانی می‌باشد؛ افزود: آثار رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، دعا و مناجات خوانی تا ۳۰ آذر ماه از استان‌های مختلف دریافت و برای داوران کشوری ارسال شده است.

وی گفت: رشته‌های حفظ بخش آوایی نیز در تاریخ ۲۳ تا ۲۵ دی ماه و برای اولین بار به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

دبیر جشنواره در ادامه گفت: بخش معارفی در رشته‌های آشنایی با احادیث اهل بیت (ع)، آشنایی با سیره معصومین (ع)، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، احکام، پرسمان معارفی و سبک زندگی اسلامی ایرانی، بصورت متمرکز و الکترونیکی در ۲۰ آبان ماه برگزار و منتخبان این بخش معرفی شده اند.

مهدوی نژاد افزود: آثار بخش پژوهشی مسابقات شامل رشته‌های مقاله نویسی و تلخیص کتاب، بخش فناوری شامل رشته‌های تولید نرم افزار و تولید اپلیکیشن، بخش هنری شامل رشته‌های خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، تذهیب، معرق، منبت، فیلم کوتاه، طراحی پوستر و بخش ادبی شامل رشته‌های شعر، داستان نویسی و نمایشنامه نویسی نیز تا تاریخ ۲۵ دی ماه دریافت، داوری و نفرات برتر معرفی شد.

وی گفت: در این جشنواره قریب به پنج هزار دانشجو از دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۶۵ درصد را خواهران و ۳۵ درصد را برادران تشکیل داده اند و در این بین استان اصفهان با ۸۹۹ نفر شرکت کننده رتبه اول و استان یزد نیز با ۲۷۶ نفر شرکت کننده رتبه پنجم میزان شرکت کنندگان را دارا هستند.

مهدوی نژاد اظهار داشت: در استان یزد، دانشگاه پیام نور مرکز بافق با ۷۱ نفر، مرکز ابرکوه با ۵۹ نفر و مرکز تفت با ۵۳ نفر، بالاترین آمار ثبت نامی در بین مراکز و واحد‌های استان را داشته اند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..