معاون استاندار یزد اعلام کرد:

رویداد «۱۰۰ استارت‌آپ» به یزد می رسد

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد از میزبانی استان از رویداد «۱۰۰ استارت‌آپ» خبر داد و از تمام دستگاه های مرتبط خواست فعالانه با این رویداد همکاری کنند.

به گزارش یزدی نیوز، اکرم فداکار در نشست هماهنگی برگزاری رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ که در سالن کوثر استانداری برگزار شد ضمن اشاره به ظرفیت‌های استان یزد در حوزه فناوری و نوآوری، خاطرنشان کرد: تاکنون تلاش شده با وجود نهادهای بومی، تأمین مالی و توسعه بازار مانند صندوق پژوهش و فناوری یزد و فن بازار منطقه‌ای یزد و مشارکت بخش صنعت و کارآفرینان یزدی، سرمایه گذاری لازم برای سرمایه پذیران فعال در زیست بوم کارآفرینی و نوآوری استان انجام شود.

فداکار ادامه داد: در استان شرایط خوبی برای توسعه این زیست بوم به وجود آمده اما علاقه مندیم رویداد کاروان سرمایه‌گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ به خوبی در یزد برگزار شود و از این فرصت ارزشمند هم برای سرمایه گذاری و هم برای سایر برنامه‌های جانبی رویداد استفاده کنیم.

وی از همه دستگاه‌های استان خواست تا فعالانه با کاروان استانی رویداد ۱۰۰ استارت‌آپ به ویژه در حوزه اطلاع رسانی و افزایش حضور تیم‌های استارت آپی همکاری کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار با اشاره به نقش مهم عناصر زیست بوم کارآفرینی و نوآوری استان در این رابطه، گفت: امیدواریم اتاق بازرگانی و مراکزی مانند مرکز نوآوری صنعتی و مرکز خلاقیت شهرداری در کنار دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، شتاب‌دهنده‌ها و سایر نهادهای زیرساختی و پشتیبان زیست بوم، نقش پررنگ‌تری در برگزاری رویداد داشته باشند.

فداکار در پایان سخنان خود تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا سرمایه گذاری در استارت‌آپ ها نیز مانند سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها کاهش یافته که امیدواریم با برگزاری رویداد کاروان سرمایه گذاری ١٠٠ استارت‌آپ و انعکاس خوب و شایسته رسانه‌های استان از این رویداد، سرمایه گذاران جدید به ویژه سرمایه گذاران بومی شناسایی و معرفی شوند.

«۱۰۰ استارت‌آپ» برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهی غیرمتمرکز است که با همکاری شبکه‌ای از راهبران نام‌آشنای زیست‌بوم کارآفرینی، شتاب‌دهنده‌های همکار و نهادهای خصوصی و دولتی از یک سال گذشته آغاز شده و تلاش می‌کند فرآیند شتاب‌گیری استارت آپ‌ها را پیگیری و تسهیل کند.

کاروان سرمایه گذاری استانی ۱۰۰ استارت‌آپ پس از سفر به استان‌های گیلان، قم، اصفهان و کردستان، در آینده نزدیک میهمان استان یزد خواهد بود.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..