معاون ‌فرهنگی سازمان ‌تبلیغات اسلامی:

طرح امام محله در ۵۰۰۰ مسجد کشور اجرایی می‌شود

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی از تلاش برای اجرایی شدن طرح امام محله در ۵ هزار مسجد کشور خبر داد.

به گزارش  یزدی نیوز، حجت الاسلام سیدناصر میرمحمدیان در ادامه سفر خود به استان یزد در جمع رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان یزد با اشاره به اینکه مشارکت مردم در مساجد افزایش یافته است، اظهار داشت: دستگاه‌های حمایتی نظیر کمیته امداد بخشی از وظایف خود را با محوریت مساجد به مردم واگذار کرده‌اند که این امر افزایش ۲۰ برابری مشارکت مردم را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه آموزش در سطح مساجد را در سطوح مختلف از سطح مسجد تا نرم افزاری دنبال می‌کنیم، افزود: در حال حاضر ۸۰ هزار محله در کشور وجود دارد که این طرح در آن قابلیت اجرا دارد، اما در حال حاضر، طرح امام محله در ۵ هزار مسجد کشور اجرایی می‌شود.

میرمحمدیان ادامه داد: برای تحقق طرح‌های برنامه ریزی شده، در گام نخست باید مسجد را ارتقا دهیم و کسی که می‌خواهد امام محله شود، ابتدا باید اندیشه او ارتقا پیدا کند بنابراین باید ذهن طلبه اقناع و سپس انگیزه در او تقویت شود.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: ارتقای مهارت نیز در گام بعدی باید برای امام محله اتفاق بیفتد و امام محله باید در زمینه‌های پشتیبانی تخصصی، رفع مانع، جرأت اقدام و بازخورد فعالیت‌ها غنی شود تا به مرحله استقلال برسد.

میرمحمدیان تاکید کرد: امام محله باید مستقل شود تا همه نیازهای خود و محله‌اش را تأمین کند و در مراحل بعدی باید دایره حمایت خود را گسترش دهد.

وی بر لزوم استفاده راهیاران از ابزار مشاوره، محتوای، آموزش، محصولات، تعاملات، بازدید، مباحثه، هویت بخشی تاکید کرد و گفت: طلبه بیش از هر چیز نیاز به اعتبار و هویت بخشی دارد و این اتفاق باید در محلات رخ دهد تا امام محله بتواند به برنامه پیش بینی شده دست پیدا کند.

گفتنی است، در این نشست مسئولان ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان یزد به بیان سوالات خود در مورد طرح امام محله پرداختند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..