۴۰۰۰ مترمربع از دیوارهای شهر یزد به نقش شهدا مزین می‌شود

دبیر کمیته فرهنگی دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان یزد گفت: ۴۰۰۰ متر مربع از دیوارهای سطح استان با موضوع شهدا نقاشی می‌شوند.

به گزارش یزدی نیوز، سیدحسین راسخی در کمیته ارتباطات و رسانه کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید دارالعباده و دارالعلم یزد با بیان اینکه ترسیم تصاویر شهدا بر دیوارهای شهر سبب تقویت هویت معنوی در سطح شهر می‌شود، اظهار داشت: ۴۰۰۰ متر مربع از دیوارهای شهر در سطح استان به نیت چهار هزار شهید یزد به نقش شهدا مزین می‌شود.

معاون فرهنگی هنری سپاه الغدیر استان با اشاره به اینکه این برنامه یکی از برنامه‌های چهل‌گانه دومین کنگره ملی شهدای استان است، افزود: این طرح با رونمایی از اولین دیوارنگاره در سه راه آزاد شهر یزد آغاز شد و تا پایان برگزاری کنگره تکمیل می‌شود.

وی رفع آلودگی‌های بصری و زیباسازی سیمای عمومی شهر را یکی اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: ترسیم دیوارنگاره‌های شهدا مختص به مرکز شهر یزد نیست و در تمام نقاط استان که دارای دیوار و محیط مناسب برای اجرای این طرح باشند، پیاده‌سازی می‌شوند.

دبیر کمیته فرهنگی دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ هزار شهید دارالعباده و دارالعم یزد ادامه داد: دیوارهای مناسب شهر یزد برای نقاشی نگاری شهدا از سوی شهرداری جانمایی شده و ترسیم آن به زودی آغاز می‌شود.

راسخی افزود: اجلاسیه دومین کنگره ملی چهار هزار شهید دارالعباده و دارالعلم یزد اسفند ماه امسال برگزار می شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..