هنرمندان مد و لباس یزد طرحهای نوآوارنه خود را ثبت نمایند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از کلیه طراحان و فعالان عرصه پوشاک استان درخواست کرد تا با دریافت نشان شیما(شناسه یکپارچه مد ایران)نسبت به ثبت مالکیت معنوی طرح(برند) خود در زمینه پوشاک اقدام کنند.
مجید جوادیان زاده با بیان اینکه کد شیما به منزله ثبت برند و حفظ مالکیت معنوی اثر یک هنرمند است افزود:هنرمندان متقاضی می توانند پوشاک تولید شده را به همراه دوقطعه عکس,مدارک شخصی و ثبت اطلاعات فردی در فرم ثبت نام به همراه فیزیک طرح تولید شده به این اداره کل ارائه نمایند,تا جهت دریافت کد شیما به بنیاد ملی مد و لباس ایران ارسال شود.
جوادیان زاده همچنین گفت:داشتن ۱۰ نشان شیما از شرایط احراز هنرمندان مد و لباس استان برای استفاده از مزایای بیمه نیز می باشد. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطر نشان کرد:آیتم هایی از جمله خلاقیت,نوآوری,راحتی در استفاده,کاربردی بودن,ترکیب رنگ و پارچه و استفاده از المان های ایرانی اسلامی تاثیر زیادی در دریافت این نشان ارزشمند دارد وهنرمندانی که آثارشان حد نصاب امتیاز را از داوران کسب نمایند طرح آنان این نشان را دریافت می نماید.
جوادیان زاده نشان شیما یا همان شناسه یکپارچه مد و لباس ایرانی را یک تاییدیه از طرف بنیاد ملی مد و لباس و داوران این رشته به لباس های طراحی شده هنرمندان یزد دانست ,که تاثیر و نتایج قابل ملاحظه ای را برای هنرمندان مد و لباس استان در پی خواهد داشت .

بخش نظردهی بسته شده است..