مناسب سازی ۲۰ اتوبوس مسیر هفت‌خوان برای نابینایان و ناشنوایان

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از مناسب سازی ۲۰ دستگاه اتوبوس شهری در مسیر هفت خوان برای نابینایان و ناشنوایان خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز، محمدرضا شفیعی گفت: ۳۴ دستگاه اتوبوس نوسازی شده متعلق به سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد برای معلولان، سالمندان، زنان باردار و سایر گروه‌های دارای معلولیت حرکتی مناسب سازی شده است.

 

وی افزود: رمپ و کمربند نگهدارنده ویلچر و کالسکه در اتوبوس‌های مناسب سازی شده، نصب شده و مشکل تردد افراد دارای محدودیت‌های حرکتی با اتوبوس‌های شهری تقریبا برطرف شده است.

 

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در ادامه از راه‌اندازی سامانه صوتی و نوشتاری اعلام ایستگاه‌ها در اتوبوس‌های مسیر هفت خوان خبر داد و اظهار داشت: دو دستگاه مینی‌بوس بخش خصوصی به معلولان ضایعه نخاعی اختصاص یافته و از این طریق تلاش شده تا تردد این معلولان در سطح شهر تسهیل شود.

 

معاون سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد هم در مورد مناسب سازی سیستم حمل و نقل شهری تصریح کرد: اتوبوس‌های قدیمی نیاز به هزینه بسیاری برای مناسب سازی دارند بر این اساس تمرکز بر مناسب سازی اتوبوس‌های جدید است.

 

داود زارع ادامه داد: تمام اتوبوس‌های جدید خریداری شده، مناسب سازی شده، اما اتوبوس‌های بخش خصوصی قابلیت مناسب سازی ندارند، اما در عین حال، ۲۰ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی نیز به تدریج به سیستم‌های مورد نیاز معلولان تجهیز می‌شوند.

 

گفتنی است مسیر میدان همافر تا مسجد جامع یزد توسط ستاد مناسب سازی شورای شهر یزد در قالب طرحی به نام هفت خوان در حال مناسب سازی است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..