ارائه مشاوره حقوقی و قضایی رایگان به پرستاران استان یزد

رئیس کل دادگستری استان یزد: مردم با اهتمام به توصیه‌های بهداشتی نقش بسزایی در پاسخ به محبت‌های بی بدلیل کادر درمان داشته باشند.

به گزارش یزدی نیوز. غلامعلی دهشیری در نشست برخط با جامعه پرستاران ضمن تبریک روز پرستار و تجلیل از تلاش‌های ارزنده آنان، گفت: گره خوردن روز پرستار با میلاد حضرت زینب (س) نقطه افتخار این قشر زحمتکش و فرهیخته است که به ویژه در ایام کرونا با گذشت و ایثار از خود گذشتگی در سنگر خدمت ماندند و به هم میهنان خود کمک کردند.

این مقام قضایی، صبر و بردباری را شاخصه حضرت زینب (س) عنوان کرد و بیان داشت: پرستاران با تأسی به بزرگ پرستار دشت کربلا، با عطوفت و مهربانی و صبر و تحمل رنج و محنت پرستاری از بیماران را متحمل می‌شوند که این تلاش قطعا مأجور درگاه الهی است.

وی با اشاره به دو نعمت پنهان در اختیار انسان که تا زمانی که از آن برخوردار است نسبت به آن بی خبر است، اظهار داشت: امنیت و سلامت دو نعمت بزرگ در اختیار انسان است که می‌توان از آن به عنوان وجه اشتراک دو مجموعه قضایی و کادر پزشکی و پرستاری یاد کرد، چراکه مجموعه قضایی در تأمین امنیت تلاش می‌کند و مجموعه پزشکی و پرستاری در مسیر تأمین سلامت گام بر می‌دارد.

رئیس کل دادگستری استان، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بهترین پاسخ به زحمات کادر بهداشت و درمان دانست و تصریح کرد: مردم با اهتمام به توصیه‌های پزشکی و بهداشتی نقش بسزایی در پاسخ به محبت‌های بی بدلیل کادر درمان در کنار قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا داشته باشند.

این مقام مسئول از ارائه مشاوره حقوقی و قضایی رایگان به جامعه پزشکی و پرستاری خبر داد و ابراز داشت: دستگاه قضا برای تجلیل از پرستاران می‌تواند آموزش‌های لازم حقوقی و قضایی را داشته و با در اختیار گذاشتن مشاوره‌های رایگان، بخش کوچکی از زحمات این قشر را جبران کند.

دهشیری افزود: با توجه به مشغله کاری و شرایط خاص کادر درمانی، می‌توان از دادرسی الکترونیک در دعاوی احتمالی این صنف استفاده کرد تا نیازی به حضور آنان در دستگاه قضایی تا حد امکان نباشد.

در این نشست رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان، از رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس جامعه پرستاری تقدیر و ضمن استماع دغدغه‌های جامعه پرستاری استان یزد به برخی از سئوالات آنان پاسخ دادند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..