جریمه ۲۶۰ هزار تومانی مخدوش کردن پلاک خودرو

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد گفت: شناسایی خودرو‌های دارای پلاک مخدوش به راحتی در سیستم شماره گذاری انجام می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز، سرهنگ عزیزالله دستوار اظهار داشت: شناسایی خودروی افرادی که اقدام به مخدوش کردن پلاک برای فرار از جریمه محدودیت‌های کرونایی می‌کنند، به راحتی صورت می‌گیرد.

وی افزود: این خودرو‌ها توسط سیستم شماره گذاری خودرو‌ها شناسایی شده و مطمئنا اعمال قانون خواهند شد.

دستوار با اشاره به ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد گفت: این خودرو‌ها ۲۶۰ هزار تومان جریمه می‌شوند که ۶۰ هزار تومان برای مخدوش کردن پلاک و ۲۰۰ هزار تومان هم برای تردد در ساعت ممنوعه است.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی استان یزد ادامه داد: مخدوش کردن پلاک جرم محسوب می‌شود به ویژه اینکه مجرمان برای ارتکاب جنایت و فرار از قانون به چنین اقدامی دست می‌زنند.

وی خاطرنشان ساخت: از ابتدای اعمال محدودیت‌های تردد در استان تاکنون هزار و ۲۴۱ خودرو که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو خود کرده بودند، اعمال قانون شده اند.

گفتنی است بر اساس مصوبه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، تردد خودرو‌ها در روز‌های شنبه و یکشنبه از ساعت ۲۰ لغایت ۴ صبح ممنوع بوده و مشمول جریمه منع تردد شبانه می‌شوند. منع تردد شبانه خودرو‌ها از دوشنبه اول دی ماه تا جمعه پنجم دی ماه به روال هفته‌های قبل از ساعت ۲۱ تا ۴ است.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..