تاکسی‌های خطی جایگزین اتوبوس‌ها در مناطق کم تردد شهر یزد می‌شوند

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: در برخی از نقاط شهر میزان تردد مسافر با اتوبوس‌های ناوگان کم است بنابراین تاکسی‌های خطی به زودی جایگزین اتوبوس‌ها می‌شوند

به گزارش یزدی نیوز، جمال الدین عزیزی به مناسبت هفته حمل و نقل در نشست آنلاین با اصحاب رسانه و خبرنگاران استان یزد با بیان اینکه در سال گذشته تمام اتوبوس‌ها به سیستم خنک‌کننده تجهیز شدند اظهار داشت: برای نخستین بار ۶۰ میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: با این مقدار قصد خرید ۴۰ دستگاه را داشتیم اما با اعتباری که به دست‌مان رسید تنها توانستیم ۱۲ دستگاه مورد نظر را تهیه کنیم.

شهردار یزد گفت: اتوبوس‌هایی خریداری شده بسیار مجهیز و کامل هستند، اما با کاهش استفاده‌ی مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی پروژه‌های نوسازی این ناوگان با مشکلات متعددی روبه رو شده است.

شهردار یزد افزود: متاسفانه هزینه خرید دستگاه‌ها بسیار بالا است، و درآمدها بسیار پایین است، یک دستگاه اتوبوس جدید بالغ بر ۲ میلیارد تومان خریداری شده است اما در مدت یک ماه کمتر از یک میلیون تومان درآمد دارد.

عزیزی گفت: هزینه‌های جابه‌جایی در شهر ۱۰ برابر مقداری که شهرداری از مردم دریافت می‌کند و همین باعث شده تا این صنعت از اقتصادی بودن خارج شده باشد.

وی با بیان اینکه دولت هم موظف است در امور حمل و نقل به شهرداری‌ها کمک کنند تصریح کرد: تاکنون مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در حوزه توسعه حمل و نقل پاک اقدامات خوبی انجام دادند.

محمد رضا شفیعی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی شهری متاثر از شرایط کرونایی در کشور با ۵۰ درصد ظرفیت از ساعت ۶ صبح تا ۳۰: ۱۶ دقیقه فعالیت می‌کنند.

وی گفت: ۱۸۸ دستگاه اتوبوس در ناوگان وجود دارد که از این تعداد ۱۶۳ خودرو مربوط به بخش خصوصی و بقیه دولتی هستند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد تصریح کرد: تا ابتدای سال آینده تمام خطوط اتوبوسرانی در بافت تاریخی اصلاح می شود و در مناطق کم تردد شهر تاکسی‌های خطی جایگزین اتوبوس‌ها می‌شوند.

شفیعی ادامه داد: به ازای این فعالیت به رانندگان تاکسی از اعتبارات شهرداری به ازای هر خودرو یارانه ۵۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود و سود تسهیلات آنها توسط شهرداری پرداخت می‌‌شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..