رها سازی ۵۸ هزار متر مربع از اراضی ملی در اشکذر

رئیس دادگستری شهرستان اشکذر: در هفت ماه گذشته حکم رفع تصرف ۵۸ هزار و ۵۴۰ متر از اراضی ملی در اشکذر صادر شد.

به گزارش یزدی نیوز، دهقانی زاده در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی گفت: از خرداد ماه سال جاری تاکنون برای ۵۸ هزار و ۵۴۰ متر از اراضی ملی در شهرستان اشکذر حکم رفع تصرف صادر گردید.

وی افزود: بخشی از احکام صادره اجرا شده و از اراضی رفع تصرف شده و بخشی نیز هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

این مقام قضایی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی ذی ربط ضمن همکاری و تعامل با دستگاه قضا لازم است به محض قطعیت آرای صادره نسبت به فراهم نمودن زمینه اجرا و اعاده اراضی به دولت اقدام نمایند.

وی بررسی وضعیت اراضی واگذار شده را امری ضروری دانست و تصریح کرد: با توجه به طرح دعوا در این رابطه، که حکایت از بلاتکلیف بودن چندین ساله اراضی دارد، کلیه نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی که اقدام به واگذاری اراضی جهت اجرای طرح‌های کشاورزی، صنعتی، دامپروری و … نموده اند با یک برنامه واحد و زمان بندی شده باید نسبت به بررسی و پایش تمام واگذاری‌ها اقدام کنند.

دهقانی زاده افزود: در رابطه با اشخاصی که طرح‌های خود را اجرا ننموده اند اقدام مقتضی جهت فسخ قراردادها، طرح دعوا در دادگستری و اعاده اراضی به دولت جهت واگذاری ذخایر ملی به مجریان واقعی طرح‌ها صورت پذیرد.

لازم به ذکر است در این جلسه فرماندار، اعضای شورای تامین و روسای ادارات ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی، مسکن و شهرسازی و جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..