توسعه مناطق محروم استان در گرو تامین زیرساخت ها

توسعه مناطق محروم استان در گرو تامین زیرساخت ها استاندار یزد با بیان اینکه طی دهه های گذشته شاهد کم توجهی به زیرساخت های مناطق محروم استان بوده ایم گفت: نبود زیرساخت های لازم در مناطق محروم عاملی برای عدم امکان جذب سرمایه گذار بوده، که به همین منظور تمرکز خود را برای تامین این زیرساخت ها قرار داد...

به گزارش یزدی نیوز، دکتر طالبی در نشست معین اقتصادی طرح توسعه بهاباد که با حضور سرمایه گذاران و طرفین اجرای طرح های توسعه ای این منطقه و به منظور بررسی اقدامات انجام شده و همفکری برای توسعه هر چه بهتر آن، در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد، با اشاره به قرار داشتن بهاباد در لیست ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور، عنوان کرد: استان توجه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته دارد و اقدامات خوبی در این زمینه سامان یافته است.
وی با اشاره به نبود برخی زیرساخت ها در مناطق محروم گفت: برخی تقاضاهای سرمایه گذاری در این مناطق به دلیل نبود این زیرساخت ها معطل مانده و به همین منظور تمرکز خود را برای تامین زیرساخت‌های این مناطق گذاشته ایم.
بالاترین مقام اجرایی استان با بیان اینکه فعال‌ترین ستاد تسهیل در استان را برای جذب سرمایه گذاری و رفع موانع سرمایه گذاری داریم افزود: توجه به رونق و ایجاد زیرساخت‌های سرمایه گذاری در مناطق محروم از جمله مهمترین اقدامات این کارگروه طی سال گذشته بوده است.
دکتر طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امکان رفع برخی مشکلات حوزه های مختلف شهرستان های محروم در قالب مسئولیت های اجتماعی سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی این مناطق گفت: باید برنامه ای منسجم و اولویت بندی شده در زمینه مسئولیت اجتماعی سرمایه گذاران در مناطق محروم استان تدوین شود.

استاندار در انتها عنوان کرد : با تدابیر اندیشیده شده، اقدامات صورت گرفته و ورود سرمایه گذاران و بنیادهای عام المنفعه به حوزه اشتغال، امیدواریم در آینده ای نزدیک مشکل اشتغال شهرستان بهاباد به صورت کامل مرتفع شود.

منبع:استانداری یزد

 

بخش نظردهی بسته شده است..