شهردار یزد:

شهر جهانی پایلوت شهر دسترس‌پذیر شد

شهردار یزد با اشاره به ورود شهرها به بحث مناسب سازی گفت: در همین راستا یزد به عنوان پایلوت شهر دسترس‌پذیر انتخاب شده است.

به گزارش  یزدی نیوز، جمال الدین عزیزی در نشست خبری آنلاین ستاد مناسب سازی شهری که به میزبانی بهزیستی یزد برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت شهری وظیفه دارد محیطی امن و راحت برای حضور همه شهروندان، گردشگران و معلولان فراهم کند.

وی افزود: در این راستا اقدامات بسیاری با برندسازی و انجام برنامه های تخصصی اجرا شده و انتخاب یزد به عنوان پایلوت شهر دسترس پذیر نیز در همین راستا انجام شده است.

عزیزی با اشاره به اینکه شهر جهانی یزد، القاب و عناوینی همچون شهر یاد گیرنده، شهر دوستدار کودک، شهر دوستدار معلول و … را نیز کسب کرده است، عنوان کرد: شهرداری ریل گذاری خود را برای تحقق این شرایط در شهر جهانی انجام داده است.

شهردار یزد بیان کرد: شهر دسترس‌پذیر یکی از اهداف شورای شهر و شهرداری یزد بوده و اکنون این موضوع کاملاً نهادینه شده و به عنوان یکی از وظایف شهرداری شناخته می شود و خود را موظف به دسترس پذیر کردن شهر برای همه افراد اعم از معلولان، سالمندان، کودکان، زنان باردار و … می‌داند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر طرح هفت خوان در راستای تحقق شهر دسترس‌پذیر در حال اجراست و تلاش ما این است که همه افرادی که به نوعی نقص عضو یا شرایط خاص دارند را زیر پوشش قرار دهیم و رفت و آمد آنها در سطح شهر را تسهیل کنیم.

عزیزی ادامه داد: معتقدیم نظام خلقت به شکلی است که ممکن است همه افراد در دوره های مختلف زندگی، محدودیت‌های در تردد داشته باشند بنابراین باید شهرها را از معلولیت خارج کنیم و در واقع شهر باید خود را به شکلی آماده کند که همه بتوانند از معابر آن استفاده کنند.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..