مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد:

هفتمین جشنواره سراسری «وقف چشمه همیشه جاری» در یزد برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد از برگزاری هفتمین «جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری» خبر داد.

حجت الاسلام حسین زارع زاده اظهار داشت: با هدف حمایت از هنرمندان، فرهیختگان و پژوهشگران مستعد کشور و گسترش فرهنگ وقف و معرفی ثمرات گرانبهای آن و همچنین تولید آثار فاخر در این زمینه، سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اقدام به برگزاری هفتمین «جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری» کرده است.

وی با اشاره به فراخوان هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری در ۲۹ مهر ماه همزمان با دهه وقف افزود: شروع ارسال آثار از ابتدای آبان ۱۳۹۹ بود و پایان مهلت ارسال آثار نیز تا پایان فروردین سال آینده است و داوری و اعلام نتیجه نیز خرداد سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

زارع زاده یادآور شد: هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری در هشت بخش خوشنویسی، هنرهای تجسمی، متون ادبی، چندرسانه‌ای، عکس، آثار پژوهشی، خبر و رسانه و فضای مجازی برگزار خواهد شد؛ همچنین دبیرخانه تخصصی هر بخش از این جشنواره با حضور متخصصان مرتبط با رشته های جشنواره در یک اداره کل تشکیل شده است.

وی ادامه داد: دبیرخانه مرکزی جشنواره در اداره ترویج وقف سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیرخانه بخش خوشنویسی در قزوین، دبیرخانه بخش هنرهای تجسمی در کردستان، دبیرخانه بخش متون ادبی در هرمزگان، دبیرخانه بخش چندرسانه‌ای در همدان، دبیرخانه بخش عکس در کرمان، دبیرخانه بخش پژوهش در اصفهان، دبیرخانه بخش خبر و رسانه در خراسان جنوبی و دبیرخانه بخش فضای مجازی در تهران تشکیل شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد، ترویج و گسترش فرهنگ وقف در عرصه‌های مختلف، ترویج فرهنگ وقف در بین اقشار جامعه، جریان‌سازی و احیای موضوع وقف در سطح جامعه، ارتقای سطح کمی و کیفی آثار فرهنگی و هنری و رسانه‌ای در حوزه وقف و همچنین حمایت از پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری و رسانه‌ای وقف را از اهداف برگزاری هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری برشمرد.

زارع زاده با اشاره به اینکه به برگزیدگان هر رشته جوایز نفیسی اهدا خواهد شد، گفت: علاوه بر اهدای جوایز، تمامی آثاری که به بخش نهایی مسابقه راه می‌یابند، گواهی شرکت در جشنواره را دریافت می‌کنند و نمایشگاه‌هایی از آثار برتر جشنواره نیز برگزار خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..