امام جمعه بخش مرکزی یزد:

ضربه‌ها و پیمان شکنی‌های دشمنان باید مقابله به مثل شود

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت: ضربه‌ها و پیمان شکنی‌های دشمنان باید مقابله به مثل شود و اگر دشمن پیمان شکنی کرد، نباید خود را ملزم به پیمان با او بدانیم.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در پیام جمعه این هفته با گرامیداشت یاد و خاطره شهید فخری زاده اظهار داشت: این شهید بزرگوار در عرصه‌های هسته ای و دفاعی توانست با همکاران خود قدرت دفاعی کشور را در راستای تامین امنیت و پیشرفت نظام اسلامی افزایش دهد.

وی ضمن محکوم کردن این حرکت و مطالبه جدی از مسئولان برای جبران آن و با قطع نظر از جایگاه رفیع شهادت و شهیدان راه خدا، عنوان کرد: مسئولان این حرکت دشمنان را به شکل جدی پاسخ دهند.

مدرسی با تاکید بر اینکه افزایش قدرت علمی در هر جامعه‌ای عامل توانمندسازی است، افزود: جامعه اسلامی اگر بخواهد به عزت و پیشرفت دست پیدا کند باید به علم، امنیت و اقتصاد خود توجه داشته باشد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد ادامه داد: این ضربه‌ها و آسیب‌ها از جانب دشمن که به طور قطع سرویس‌های جاسوسی غرب و اسرائیل با همدستی منافقین داخلی در آن دخیل بوده‌اند، نباید ما را از ادامه راه باز دارد و یا باعث انفعال و شکست روحی و سازش شود.

وی یادآور شد: راهبرد اقتدار نظامی و دفاعی را از یاد نبریم که اصل اساسی در مواجهه با دشمن است و دشمن می‌خواهد ما را از دست یابی به این اقتدار بازدارد بر این اساس به فرموده قرآن در آیه ۶۰ سوره انفال نظام اسلامی و ملت ما باید توجه کنند که «مومنان در مقام مبارزه با آن کافران خود را مهیا کنید و تا آن حد که بتوانید از آذوقه و تسلیحات و آلات جنگی و اسبان سواری زین کرده برای تهدید و تخویف دشمنان خدا و دشمنان خودتان فراهم سازید».

مدرسی افزود: دشمن نسبت به اسلام، دین و نظام اسلامی و ایران عزیز، دشمنی دیرینه دارد و این کینه و دشمنی از عمق جانشان هویدا است که گاهی بر سر زبان‌های پلید آن‌ها آشکار می‌شود و بر اساس آینه ۱۱۸ سوره آل عمران، نباید تعارفات و لبخندهای ظاهری آنان در محافل رسمی جدی گرفته شود زیرا به طور قطع در پشت این خنده‌ها خنجرها کشیده شده همانگونه که در دوران مذاکرات برجامی دیده شد.

وی ادامه داد: ضربه‌های دشمن و پیمان شکنی‌های دشمنان باید مقابله به مثل شود و اگر دشمن با ما پیمان شکنی کرد، نباید خود را ملزم به پیمان با او بدانیم.

مدرسی از مجلس شورای اسلامی به دلیل طرح دو فوریتی و تصویب آن پیرامون لغو پروتکل الحاقی تقدیر و تشکر شایسته کرد و گفت: از دولت می‌خواهیم تا به راهبردهای قرآنی توجه کامل داشته باشد گرچه اصل تدبیر، عقل اندیشی و زمان سنجی کاملا باید مورد توجه قرار گیرد. این غیر از چراغ سبز به دشمن نشان دادن و جامعه را دو قطبی کردن است.

وی تصریح کرد: امروز عده‌ای مجددا راهبرد دوگانه جنگ و صلح را به مانند گذشته پیش گرفته‌اند و اصحاب مذاکره را صلح طلب و دیگران را جنگ طلب معرفی می‌کنند و به نظر می‌رسد می‌خواهند در پرتو این راهبرد دروغین دوباره در انتخابات آتی افکار عمومی را منحرف کنند.

مدرسی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی همچنین باید در عرصه کنترل قیمت‌ها و نظارت بر تولید کاملا جدی و هوشیارانه عمل کند، تا بیش از این مردم فشار اقتصادی از سوء مدیریت ها را تحمل نکنند.

وی تاکید کرد: مردم بدانند که قدم گذاشتن در مسیر انبیا که همان مسیر عبودیت و مبارزه با طاغوت است، هزینه‌ها و سختی‌ها دارد و چه بسا این سختی‌ها همان امتحانات الهی است ک باید مثل گذشته با صبوری، درایت، بردباری، همگرایی و وحدت از این امتحان هم پیروز شویم.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..