آغاز واگذاری پرونده‌های مددجویی به مراکز مثبت زندگی در یزد

مدیر کل بهزیستی استان یزد از واگذاری پرونده‌های مددجویی به ۴۳ مرکز مثبت زندگی و شروع به کار این مراکز تحت نظارت بهزیستی در استان یزد خبر داد.

«علی محمد عطابخش» گفت: در حال حاضر ۱۷۷ کد کاربری در اختیار مدیران و کارشناسان مراکز مثبت زندگی به منظور دسترسی به پرونده‌های مددجویی، پایش و به روز رسانی اطلاعات گذاشته شده است.

وی افزود: مراکز مثبت زندگی، دو تا سه ماه فرصت دارند که نسبت به تکمیل و به روزرسانی اطلاعات مددجویی به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

مدیر کل بهزیستی استان هدف از ایجاد مراکز مثبت زندگی را افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف، فعالیت‌ها و خدمات بهزیستی و تسهیل دسترسی جامعه هدف به خدمات سازمان دانست و گفت: ارائه خدمات در بستر فناوری اطلاعات در مراکز مثبت زندگی منجر به کاهش ترددهای غیرضروری افراد به مراکز و ادارات بهزیستی، گسترش خدمات بهزیستی و توزیع عادلانه خدمات به جامعه هدف می شود.

به نقل از روابط عمومی بهزیستی یزد، عطابخش خاطرنشان کرد: مراکز مثبت زندگی براساس بند چهار ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت پس از کسب پروانه فعالیت از بهزیستی، در راستای ارائه گسترده‌تر و بهتر خدمات بهزیستی به صورت الکترونیک تأسیس شده‌اند و ۲۲ وظیفه از وظایف بهزیستی در این مراکز به گروه هدف ارائه می‌شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..