تخلیه ۳۸۰ هزار تن بار در بندرخشک یزد از ابتدای امسال

مدیر عامل بندرخشک پیشگامان در استان یزد از تخلیه بیش از ۳۸۰ هزار تن انواع بار در بندرخشک پیشگامان طی هشت ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.

«محمدرضا شهسواری» با بیان این که با تکمیل و راه‌اندازی کلیه بخش‌های فاز نخست بندرخشک پیشگامان در سال گذشته، حجم بار ورودی به این مجموعه افزایش داشته است، بیان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون و با وجود شرایط حاکم بر اقتصاد و تولید به علت شیوع ویروس کرونا، بیش از ۳۸۰ هزار تن انواع بار به صورت ریلی و جاده‌ای وارد بندرخشک پیشگامان شده است.

وی با بیان این که بارهای مذکور شامل بارهای سردخانه‌ای، گمرکی و انواع بارهای فله بوده است، سنگ آهن، کنسانتره سنگ آهن، کلینکر سیمان، انواع میوه، ماشین آلات صنعتی و انواع غله را از جمله بارهای ورودی به این بندرخشک طی این مدت عنوان کرد.

شهسواری در پایان نیز خدمات حمل و نقل کالا، تخلیه و بارگیری، امور گمرکی، خدمات سردخانه‌ای و انبارداری، باسکول ریلی و جاده‌ای و مشاوره واردات و صادرات کالا را از جمله خدمات بندرخشک پیشگامان ذکر کرد.

به نقل از روابط عمومی بندرخشک پیشگامان، این مجموعه تنها بندرخشک تعاونی کشور و دارای گمرک اختصاصی است که با مجوز رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان بارانداز کالا در مرکز کشور فعالیت می‌کند.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..