نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد:

جشنواره‌های هنری یزد با رویکرد ایجاد جریان فرهنگی برگزار می‌شود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد، هدف از برگزاری دومین جشنواره «خش دلانه» را ایجاد جریان‌ فرهنگی اعلام کرد و گفت: جشنواره‌های فرهنگی با این رویکرد در شهر جهانی برگزار می شود.

ونوس عامری هدف از برگزاری چنین جشنواره‌هایی را ایجاد جریان‌های فرهنگی در سطح شهر دانست و اظهار داشت: شورای شهر یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد در راستای جریان سازی فرهنگی، رویدادهایی را برنامه ریزی کرده‌اند که یکی از آنها برگزاری جشنواره خش دلانه است.

وی افزود: از گذشته های دور، زبان طنز قالب مناسبی برای بیان آلام و دردهای جامعه بوده و بسیاری از مشکلات به واسطه این زبان در جامعه مطرح و سپس برطرف شده است بنابراین طنز ریشه در فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی ما داشته و مردم نیز به آن علاقه‌مند هستند.

عامری با اشاره به اهمیت و نقش خانواده در جامعه اظهار داشت: یکی از مهمترین بنیان‌های جامعه ما بنیان خانواده است که اگر این بنیان مستحکم بوده و روابط در نظام خانواده روابطی قوی و بر اساس اصول مترقی خانواده که در دین ما نیز بسیار به آن تاکید شده، تعریف شده باشد شاهد بسیاری از آسیب های اجتماعی نخواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر یزد افزود: امروزه بسیاری از مشکلات ما ناشی از ارتباطات اشتباه یا ضعیف در خانواده هاست بنابراین اگر به دنبال کاهش این آسیب ها در جامعه هستیم ابتدا باید روابط بین افراد خانواده را تقویت کرده و اصول را برای آنان تبیین کنیم.

وی تصریح کرد: بنابراین با توجه به احساس ضرورت تقویت بنیان خانواده و روابط بین افراد، یکی از محورهای جشنواره «خش دلانه» را محور خانواده در نظر گرفتیم تا بتوانیم با پرداختن به این رکن رکین جامعه، به آسیب های اجتماعی که مترتب از خانواده است پرداخته و انشاالله در راستای کاهش آسیب ها قدم برداریم

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه برگزاری جشنواره خش دلانه در سال گذشته با استقبال بی نظیر همشهریان مواجه شد، بیان کرد: البته استعدادهای زیادی هم در جشنواره اول کشف شد و امیدواریم جشنواره دوم هم بتواند افراد توانمند در حوزه هنر را به مردم معرفی کند.

عامری تاکید کرد: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در راستای حفظ سلامت فردی و اجتماعی این جشنواره در بستر فضای مجازی اجرایی خواهد شد و قطعاً مورد استقبال مردم عزیز یزد قرار خواهد گرفت

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..