به دلیل همراهی اصناف در اعمال محدودیت‌های کرونایی انجام شد؛

تقدیر امام جمعه یزد از همدلی اصناف در مقابله با کرونا

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، همدلی و از خودگذشتگی اصناف و بازاریان استان یزد مقابله با کرونا را ستودنی دانست.

به گزارش  یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری، در دیدار هیئت رئیسه اتاق اصناف و جمعی از روسای اتحادیه ها به مناسبت هفته بسیج با اشاره به اینکه امروز ایران در بین کشورهای منطقه در زمینه های مختلف سرآمد است، اظهار داشت: این اتفاق به برکت ایمان و استکبارستیزی ملت ایران افتاده و اگر این انقلاب نبود معلوم نبود که چه سرانجام و سرنوشتی در انتظار ماست.

وی با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب مردمی است، افزود: روحیه ایمان، معنویت، اعتقاد به قیامت و زندگی اخروی و اخلاص و استقامت ملت ایران را در همه صحنه‌ها به پیش برده و به ملتی سرآمد تبدیل کرده و این ویژگی‌های ملت ایران برای مستکبران گران تمام شده است.

ناصری عنوان کرد: آمریکا و غرب چهل سال است هر توطئه ای کرده اند، شکست خورده و این اتفاقات به برکت رهبری‌های امام و رهبری، مقاومت مردم، صلابت و اقتدار بسیجیان رقم خورده و الگوی کامل این صلابت و اقتدار، سردار قاسم سلیمانی است.

امام جمعه یزد با بیان اینکه آمریکا دارد از همه توان خود برای آزار و اذیت ایران و در مضیقه قرار دادن مردم ما استفاده می کند، افزود: آمریکا همه را وارد لیست تحریم‌های خود کرده و به نظر می‌رسد اکنون فقط بقالی‌ها از لیست تحریم‌های آمریکا در امان مانده‌اند.

ناصری ادامه داد: ملت ایران تاکنون مقاومت کرده و از این پس نیز باید مقاومت کند تا به رشد و تعالی و پیشرفت برسد و برای تحقق این امر همه باید به میدان بیایند.

وی، نقش کسبه و بازاریان را در پیشرفت‌های انقلاب بسیار ارزنده دانست و گفت: اصناف و بازاریان روحیه خداجویی، مبارزه، تکامل جویی و قرب به خدا دارند و خداوند متعال نیز به کسب و کار آنها برکت می‌دهد.

ناصری یادآور شد: در دوران شیوع کرونا اگر تلاش و از خودگذشتگی و همکاری اصناف و بازاریان و نهادهایی نظیر ستاد اجرای فرمان امام نبود، با مشکلات بسیاری مواجه می شدیم زیرا دولتها از عهده این مشکلات به تنهایی بر نمی آیند و توطئه دشمن نیز همین بود که دولت ایران را زمین بزند اما مردم ما به میدان آمدند و همچون همیشه نقش آفرینی کردند.

وی از تلاش اصناف و بازاریان و خیران برای تامین اکسیژن بیمارستان‌ها قدردانی کرد و اظهار داشت: بی‌شک آنچه در راه خدا صرف و انفاق می شود، بر اساس وعده خداوند، چندین برابر جبران می شود و چون امید به خدا در میان اصناف و بازاریان و خیران ما وجود دارد، خداوند متعال جبران خواهد کرد.

ناصری تاکید کرد: بر اساس آیات الهی، اگر ملتی بنا را بر این بگذارند که به یکدیگر رحم کنند، خدا نیز به آنها رحم خواهد کرد و هرکس که به بنده خدا ظلم کرد، خدا او را ریشه‌کن خواهد کرد.

امام جمعه یزد عنوان کرد: مسئولان باید بیشتر به فکر اصناف باشند و حداقل در گرفتن مالیات مراعات اصناف و بازاریان را بکنند و امیدواریم کارها به نحو مطلوب پیش برود زیرا متاسفانه شاهدیم که در برخی امور سنگ اندازی می شود.

وی تصریح کرد: گاهی به نظر می رسد دست‌هایی وجود دارد که می خواهد ملت ایران را به لحاظ اقتصادی فلج کند اما امیدواریم با تدابیر رهبری و ورود قوه قضاییه و همت مسئولان، از بار مشکلات مردم کاسته شود.

ناصری، کارهای ارزشمند کسبه و بازاریان یزد را ستود و گفت: یقین بدانید که اگر برای خدا به دیگران کمک می کنید و برای خدا و سلامتی جان مردم، از کسب رزق و روزی خود می گذرید، خداوند شاهد است و پاداش آن را در نظر خواهد گرفت و امیدواریم در این مجاهدت‌ها، مشمول رحمت خدا شوید.

امام جمعه یزد، التجا به درگاه خداوند را نیز برای عبور از مشکلات و رفع بلا و بیماری بسیار موثر دانست و بیان کرد: فراگیر کردن استغفار و سفارش کردن یکدیگر به ذکر روزانه ۷۰ بار استغفار، علاوه بر تقویت روحیه معنوی، آثار ارزشمندی به دنبال خواهد داشت.

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..