پرداخت چهار میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان اردکانی

رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان این نهاد پرداخت شد.

به گزارش  یزدی نیوز، جواد شهبازی گفت: بهترین راه توانمندسازی خانواده‌ها، ایجاد اشتغال پایدار برای خودکفایی مددجویان تحت حمایت است.

 

وی با اشاره به تعامل خوب بانک‌های عامل با این نهاد در پرداخت تسهیلات اشتغال به نیازمندان، افزود: ۹۴ درصد تسهیلات پرداختی توسط بانک‌های عامل و شش درصد نیز از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت‌شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان ادامه داد: در این مدت ۵۲ مددجوی تحت حمایت در آموزش‌های پایدارسازی و مهارت‌آموزی به‌صورت مجازی و آنلاین شرکت کرده‌اند و برای پنج نفر نیز کاریابی انجام‌شده است.

وی اظهار داشت: واحد خودکفایی و اشتغال این نهاد آمادگی دارد تا از همه فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، مشاغل خانگی، صنعتی و خدماتی استفاده کند.

 

جواد شهبازی گفت:کارفرمایان و صاحبان صنایع نیز می‌توانند با تأمین نیرو‌های موردنیاز خود از بین مددجویان این نهاد از بسته‌های تشویقی کمیته امداد از جمله وام ۵۰ میلیون تومانی به ازای به‌کارگیری هر نفر مددجو بهره‌مند شوند.

منبع:خبر گزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..