انتقام از زن صیغه‌ای در فضای مجازی

فردی که در فضای مجازی تهدید به انتشار عکس‌های خصوصی همسر صیغه‌ای سابق خود کرده بود لب به اعتراف گشود.

به گزارش یزدی نیوز، زنی چندی قبل با ارائه شکایتی به پلیس فتای استان یزد عنوان کرد مدتی است شخصی که او را می‌شناسم، تصاویری از من در واتساپ برایم ارسال می‌کند که مربوط به مدتی قبل و زمانی است که با این شخص در ارتباط بودم.

زن ادامه داد: او من را تهدید می‌کند درصورتی‌که خواسته‌های وی را قبول نکنم، اقدام به انتشار وسیع عکس‌ها خواهد کرد.

با اعلام ابن شکایت رسیدگی به پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت و پس از بررسی ادله ارائه‌شده توسط شاکی و مستندات جمع‌آوری‌شده، مشخص شد مزاحم اینترنتی همان فرد مورد ادعای شاکی است که قبلا همسرصیغه‌ای بوده است.

متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه جرمی شد و با سخنان گمراه‌کننده قصد فریب پلیس را داشت، اما سرانجام لب به سخن گشود و انگیزه خود را از انتقام‌گیری اینترنتی، علاقه به ادامه رابطه با شاکی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتای استان یزد، در این رابطه به کاربران فضای مجازی هشدار داد: کاربران به‌هیچ‌عنوان تصاویر شخصی و خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و از اشتراک‌گذاری تصاویر خانوادگی خود در شبکه‌های اجتماعی حتی برای افراد قابل اعتماد هم خودداری کنند.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی افزود: حتی به منظور پیشگیری از بروز برخی جرائم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر روی سیستم‌های رایانه‌ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خودداری کنند.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..