آغاز طرح پویش اهدای خون بسیجیان یزد از هفته بسیج

مدیر کل انتقال خون استان یزد از آغاز طرح پویش اهدای خون بسیجیان به شیوه «هر هفته یک حوزه» در راستای تحقق شعار کمک مومنانه در هفته بسیج خبر داد.

دکتر «نقی تقوائی» در نشست با معاون بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد با اشاره به حیاتی بودن سازمان انتقال خون و ارائه محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون، افزود: اهداکنندگان سرمایه‌های انتقال خون هستند و مردم دارالعباده استقبال خوبی از اهدای خون دارند.

وی با اشاره به شرایط خاص پیش آمده در کشور و استان، گفت: با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا از تمام اقشار جامعه مخصوصاً بسیجیان استان دعوت می‌کنیم در قالب این پویش جهت تامین خون سالم برای بیماران، این اداره کل را یاری کنند.

وی افزود: در طرح پویش اهدای خون بسیجیان که با همکاری و هماهنگی بسیج و انتقال خون از هفته بسیج آغاز خواهد شد، انتظار می رود در هر هفته یک از حوزه‌های بسیج یزد برای اهدای خون بسیجیان هماهنگی لازم انجام و شرایط حضور بسیجیان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراکز انتقال خون فراهم شود.

سرهنگ «مجید صادقی» معاون بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد نیز با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج، گفت: اهدای خون از مصادیق بارز انسان دوستی است چون با هر کیسه خون اهدایی می‌توان جان سه نفر را نجات داد.

وی افزود: با پتانسیل موجود در بسیج، آمادگی داریم تا با اجرای طرح پویش اهدای خون بسیجیان «هر هفته یک حوزه» در تامین ذخیره خون موردنیاز بیماران کمک نماییم.

به نقل از روابط عمومی اداره کل انتقال خون یزد، قرار است به مناسبت هفته بسیج، پویش اهدای خون بسیجیان به شیوه «هر هفته یک حوزه» با حضور فرمانده سپاه الغدیر و طی تفاهم نامه همکاری امضا و آغاز شود.

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..