رئیس کل دادگستری استان یزد:

محدودیت های کرونایی نباید خدمات قضایی به مردم یزد را متوقف کند

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: اگرچه بیماری کرونا مشکلاتی را برای ادارات ایجاد کرده و بخشی از نیروی انسانی نیز درگیر بیماری شده اند، اما خدمات قضایی به مردم نباید متوقف شود.

به گزارش یزدی نیوز غلامعلی دهشیری در نشست شورای معاونین دادگستری استان یزد بر استفاده حداکثری از ظرفیت های نوین و تکنولوژی های روز تأکید کرد و اظهار داشت: معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری باید بستر استفاده از این ظرفیت ها را برای ارتقاء خدمات قضایی در دوران محدودیت های کرونایی فراهم نماید.

وی تصریح کرد: اگر یک مقام قضایی به لحاظ درگیری یکی از اعضای خانواده به بیماری کرونا باید دوران قرنطینه را بگذارند باید از این سرمایه انسانی به طرق ممکن و با استفاده از تکنولوژی های روز استفاده کرد تا کار مردم روی زمین نماند.

دهشیری، حفظ سلامت نیروی انسانی را به عنوان سرمایه های اصلی دستگاه مهم و ضروری برشمرد و اظهار داشت: گرچه معاونت مالی، پشتیبانی و عمرانی به لحاظ تهیه ماسک و مواد ضد عفونی تلاش زیادی را انجام می دهد و در اکثر روزها پس از اتمام ساعت کار اداری به ضد عفونی و گندزدایی تمامی محیط های اداری همت می گمارد، اما وضعیت شیوع بیماری در استان رو به وخامت است و این نیازمند مراقبت بیشتر و رعایت فاصله گذاری، دوری از تجمعات و رعایت بیش از پیش بهداشت فردی است.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر دقت بر آیین نامه ها، بخشنامه ها و دستوراالعمل های واصله از قوه قضاییه تأکید کرد و ابراز داشت: هر معاونت موظف است بر حسب بخشنامه ها، دستورالعمل ها و آیین نامه های واصله از حوزه ستاد قوه، وظایف و اقدامات اجرایی صورت گرفته را به صورت دقیق و مستند ثبت نماید تا سیاست ها و منویات ریاست قوه قضاییه به صورت دقیق و منظم در استان اجرا شود.

 

منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..