صدور دومین گواهی‌نامه محصولات دانش‌بنیان یزد در سال جاری

دومین گواهی‌نامه انطباق محصول دانش بنیان استان یزد در هشتمین ماه از سال جهش تولید، توسط اداره کل استاندارد استان یزد صادر شد.

«محمدرضا زارع بنادکوکی» مدیر کل اداره استاندارد استان یزد در خصوص جزئیات این محصول گفت: این محصول با عنوان دستگاه شستشوی تمام اتوماتیک فرکانسی، در نوع و کلاس خودش در ایران اندک و منحصر به فرد بوده که قادر است در مدت سه دقیقه با تکنولوژی ارتعاشی و با کمترین میزان آسیب‌رسانی، پشت و روی فرش را شست‌وشو کند.

وی افزود: کمیته علائم صدور این گواهی‌نامه با توجه به شرایط فوق کرونای موجود در استان و به دلیل اهمیت موضوع، در یک نشست تخصصی نیمه حضوری و ویدئوکنفرانسی که نمایندگانی از مدیریت ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، پارک علم و فناوری استان، انجمن کارشناسان استاندارد، مدیران و کارشناسان استاندارد یزد شرکت داشتند، با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

این مسئول از تمام واحدهای تولیدی و همچنین داوطلبان ورود به عرصه تولید و صنعت، خواست حرکت خود را به طرف تولید محصولات دانش بنیان، سمت و سو دهند.

وی همچنین یادآور شد: در راستای تحقق بندهای ۲ و ۲۴ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، مبنی بر پیشتازی اقتصاد دانش بنیان، پیاده سازی و اجرای نقشه جامع علمی کشور و ساماندهی نظام ملی نوآوری، شیوه‌نامه صدور گواهی انطباق، گواهی محصول و نشان استاندارد دانش نماد، ویژه محصولات دانش بنیان در آذرماه سال ۱۳۹۶ توسط سازمان ملی استاندارد ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دوایر و مراکز ذیربط ابلاغ، که هم اکنون در حال اجراست.

زارع گفت: از جمله ویژگی‌های محصولات دانش بنیان آن است که با فروش آن‌ها افزایش چشمگیری را در رونق اقتصادی کشور شاهد هستیم و در واقع این شیوه‌نامه اجرایی آمده است تا کمک کند به تجاری سازی محصولات دانش بنیان که امیدواریم با هم‌افزایی دستگاه‌های ذیربط ،شرکت‌های نوپا قادر باشند ضمن ورود به بازارهای داخل، بازارهای بین المللی را نیز از دست ندهند.

«محمد مهدی لطفی» رئیس پارک علم و فناوری استان یزد نیز در این نشست گفت: ادبیات تولیدات دانش بنیان در کشور و استان ما چند سالی است که رونق گرفته و ما شاهد رواج آن هستیم، البته لازم به ذکر است که انتظار بیشتری از این ادبیات نوظهور متصور بوده‌ایم ولی تا همین قسمت هم که پیش رفته است، به پیشتازان آن عرض خدا قوت ویژه داریم چرا که آن‍ها مبلغی برای بقیه شرکت ها هستند.

وی افزود: خدا را شاکریم که مسئولین و کارشناسان شرکت دانش بنیان پویا پازیریک ایساتیس توانستند در شرایط سخت کرونایی و تحریم های موجود وبا همت شایان خود، دومین گواهی نامه انطباق محصول دانش بنیان را از آن خویش و استان دارالعباده و شهید پرور یزد کنند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان یزد، لطفی از تمام تصمیم گیرندگان و مسئولین مرتبط استانی و کشوری خواست این گونه شرکت‌ها را مورد تشویق قرار دهند تا انگیزه ایی برای دیگر مشتا قان این عرصه باشد.

 

منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..