دشتی اردکانی:

اردکان آلوده‌ترین هوا را در کشور دارد

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی: اردکان آلوده‌ترین هوا را در کشور دارد، به داد ما برسید.

به گزارش یزدی نیوز، محمدرضا دشتی اردکانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطاری با استناد به اصل ۵۰ قانون اساسی خطاب به رئیس مجلس گفت: در جمهوری اسلامی حفاظت از محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های بعد در آن حیات اجتماعی داشته باشند وظیفه عمومی تلقی می‌شود از این رو فعالیت‌های اقتصادی و غیر آن که موجب آلودگی و تخریب محیط زیست می‌شوند، ممنوع است

 

وی افزود: طی دو هفته گذشته من با شما جلساتی را درباره آلودگی هوای شهرستان اردکان برگزار کردم، آلودگی هوا در اردکان نسبت به شهر‌های دیگر در کشورمان از آلایندگی بسیار بالاتری برخوردار است.

 

دشتی ادامه داد: من وضعیت آلودگی هوای اردکان را با سه استان صنعتی همجوار خود مقایسه کردم، آلودگی هوا در اردکان ۱۹۱ است در حالی که در تهران ۹۲، اصفهان ۱۳۵ و در اراک ۱۱۷ است. کرونا مردم شهر من را مورد حمله قرار داده و روا نیست هوای شهر من آلوده‌ترین هوا در کشور باشد.

 

نماینده اردکان تأکید کرد: هر چه داد می‌زنم و با شما جلسه می‌گذارم و با وزرای مربوطه این مشکل را بیان می‌کنم کسی به داد این شهر نمی‌رسد بنابراین از شما خواهش می‌کنم یک اقدام عاجلی را در این خصوص انجام دهید.

 

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به اخطار نماینده مردم اردکان در مجلس از کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواست تا موضوع آلودگی هوای اردکان را بررسی و گزارشی را در این مورد تهیه کند.

 

منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..