۶۰ میلیارد برای توسعه شبکه برق ابرکوه هزینه شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) مدیر اداره برق شهرستان ابرکوه گفت: امسال بیش از ۶۰ میلیاردریال بودجه برای نوسازی، بهسازی و توسعه شبکه توزیع برق این شهرستان هزینه شده است.

ابوالفضل اکرمی  اظهار کرد: با این میزان بودجه ۶ هزار متر شبکه فشار متوسط و چهار هزار متر شبکه فشار ضعیف احداث و به شبکه برق افزوده شده است.

وی افزود: دراین مدت ۳۰ دستگاه ترانسفورماتور ۵۰ و ۱۲۵ کیلو ولت آمپر پست هوایی در محدوده توسعه شبکه برق رسانی ، بیش از۷۰ کیلومتر از شبکه فشار ضعیف در این شهرستان با استفاده از کابل خود نگهدار اصلاح و نصب شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: با فعالیت های انجام شده ۳۸ درصد از قطعی های برق نسبت به سال قبل کاهش یافته است .
اکرمی تصریح کرد: مشترکان صنعتی، خدماتی و تعدادی از مشترکان خانگی این شهرستان بیش از ۲۰ میلیارد ریال بابت برق مصرفی به اداره برق بدهکارند که از آنان درخواست داریم نسبت به پرداخت بدهی خود تاپایان امسال اقدام کنند و در صورت تسریع در پرداخت آن به کارهای اصلاح شبکه ها و همچنین طرح توسعه شبکه برق شتاب بیشتری می دهند.
این مسئول از فروش ۵۰۰ انشعاب برق تک فاز و سه فاز درسال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون این شهرستان دارای ۲۵ هزار و ۶۰۰ مشترک برق خانگی، کشاورزی ، صنعتی و اداری می باشد.
شهرستان ابرکوه با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی یزد واقع است.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..