رئیس پلیس فتا یزد هشدار داد:

کلاهبرداری به بهانه دریافت نذورات

رئیس پلیس فتا استان یزد در خصوص کلاهبرداری های اینترنتی به بهانه دریافت نذورات و کمک به نیازمندان، هشدار داد.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ «مرتضی  ابوطالبی» با اعلام این خبر، اظهار کرد: همزمان با عید سعید قربان و نظر به اجرای توصیه های بهداشتی و آموزشی مسئولان بهداشتی کشور در خصوص نحوه عرضه دام در کشور و محدودیت های تعیین شده در این موضوع، افراد سودجو و کلاهبردار از فرصت پیش آمده در جهت اهداف سودجویانه خود استفاده می کنند.

وی افزود: کلاهبرداران سایبری با سوء استفاده از شرایط موجود در کشور نسبت به انجام تبلیغات مختلف در بستر شبکه های اجتماعی مبنی بر دریافت نذورات به جهت یاری رساندن به نیازمندان در حال فعالیت مجرمانه هستند.
این مقام انتظامی درباره شیوه کار این مجرمان سایبری، گفت: کلاهبرداران با طراحی سایت های جعلی و دروغین به عنوان مؤسسات و سازمان های شناخته شده و معتبر؛ با اعلام شماره حساب های شخصی، متقاضی واریز وجوهات به این گونه حساب ها هستند.
سرهنگ ابوطالبی به شگرد دیگر این افراد سودجو اشاره و خاطرنشان کرد: کلاهبرداران با ترفند خیرین و راه اندازی صفحات شخصی در بستر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها و سوء استفاده از نام و اعتبار افراد مشهور و شناخته شده  شامل هنرمندان، ورزشکاران و سرشناسان کشور با انجام مهندسی اجتماعی نظیر تحریک احساسات هموطنان و تهیه کلیپ های تصویری شامل فیلم و عکس از نیازمندان، محرومان و خانواده های کم بضاعت مدعی دریافت وجوه نذورات به منظور کمک رسانی به افراد آسیب پذیر و نیازمند می شوند.
وی گفت: با تجزیه و تحلیل این گونه فرآیندهای کلاهبرداری و پرونده های قضائی به پلیس فتا مشخص شد که این نوع فعالیت ها در فضای مجازی، عمدتا با هدف سودجویی صورت می پذیرد.
 به نقل از سایت پلیس، رئیس پلیس فتا استان یزد به همشهریان توصیه کرد: در صورت تمایل به پرداخت نذورات نقدی یا غیر نقدی خود، حتما از طریق مؤسسات مجاز و شناخته شده که از طریق رسانه ها و خبرگزاری های رسمی و معتبر اطلاع رسانی می شود، اقدام کنند و در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cybrpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت های سایبری و یا از طریق شماره تماس ۰۳۵۲۵۰۵۰ می توانند با پلیس فتا استان یزد در ارتباط باشند.
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..