printlogo


کد خبر: 93401تاریخ: 1398/08/22 17:41
جلوگیری از شیوع آنفولانزا در یزد
جلوگیری از شیوع آنفولانزا در یزد
در کارگاهی یک روز نحوه مقابله با شیوع آنفولا نزا در یزد آموزش داده شد

به گزارش یزدی نیوزمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد: تزریق واکسن آنفولانزا عوارض شدید این بیماری را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

 
دهقانی افزود: بهترین زمان واکسیناسیون سالیانه علیه بیماری آنفلوانزا در مهر ماه است، هر چند تزریق این واکسن در هر موقع از طول سال موثر خواهد بود.
 
وی اظهار داشت:  می‌توان با آموزش توصیه‌های بهداشتی به بیماران از قبیل رعایت آداب سرفه، استفاده از ماسک، شستشوی مداوم دستها، ماندن در منزل و عدم حضور در اماکن شلوغ و تجمعی می‌توان از انتشار این بیماری در جامعه جلوگیری بعمل آوریم.
 
دکتر دهقانی اشاره کرد: با توجه به افزایش موارد قطعی بیماری آنفلوانزا در سال جاری در استان یزد، زنان باردار، سالمندان بالای ۵۰ سال، کودکان، بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن ریوی، قلبی، خونی، کلیوی، کبدی و متابولیک مهمترین گروه‌های در معرض خطر بیماری آنفلوانزا هستند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت : واکسیناسیون از عوارض شدید بیماری و مرگ و میر می‌کاهد و موارد بستری را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.
 
دهقانی گفت: در سال ۲۰۱۹ سازمان بهداشت جهانی به ۱۰ خطر اشاره کرده که بیماری آنفلوانزا جزو آنهااست، بنابراین باید همه همکاران در حوزه بهداشت و درمان هشیار باشند تا با توجه به رسیدن فصول سرد مراقبت جدی در برابر این بیماری انجام دهیم.
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

لینک مطلب: http://www.yazdinews.ir/News/93401.html
Page Generated in 0/0052 sec