printlogo


کد خبر: 105329تاریخ: 1399/02/18 11:31
بازدید معاون عمرانی استاندار یزد از روند اجرایی پروژه‌های ابرکوه
بازدید معاون عمرانی استاندار یزد از روند اجرایی پروژه‌های ابرکوه
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جریان بازدید از چند پروژه عمرانی و زیربنایی شهرستان ابرکوه، اقدامات انجام شده در این طرح‌ها و همچنین مشکلات اجرایی آنها را بررسی کرد.

به گزارش یزدی نیوز "‌محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در بازدید از پروژه ها و طرح های عمرانی شهرستان ابرکوه، گفت: مجتمع خدماتی و بین راهی پرهام تا کمتر از یک‌ ماه آینده به بهره برداری می رسد.

‌وی همچنین از تامین اعتبار راه آهن یزد- اقلید و برگزاری مناقصه راه اسفندآباد صفاشهر خبر داد.
‌معاون عمرانی استاندار یزد در این بازدید ضمن بررسی وضعیت سیل بندها و بندهای خاکی رحیم آباد ابرکوه، ‌افزود: به دلیل پر بودن مخزن این بندها از آب و در جهت جلوگیری از تخریب و همچنین افزایش نفوذپذیری بیشتر آب در سفره های آب زیرزمینی، نسبت به تخلیه بند اول اقدام شود.
صادقیان تاکید کرد: در جریان سیلاب های احتمالی بعدی باید مراقبت بیشتری از سوی دستگاه های مرتبط صورت گیرد و در صورت عدم تخلیه بند اول از آب سیلاب، از بندهای انحرافی بالادست استفاده شود.‌
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ضمن بازید از مسیر سیلاب غرب ابرکوه نیز، گفت: باید هرچه سریع‌تر مطالعات این مسیر تکمیل و طی امسال و قبل از شروع بارندگی های آخر سال، عملیات اجرایی لازم انجام شود.
طرح فاضلاب شهر ابرکوه و تامین آب شرب پایدار برای  این شهر نیز از دیگر پروژه هایی بود که توسط معاون عمرانی استاندار مورد بازدید قرار گرفت.
در این بازدید مشکلات تامین مالی فاضلاب و اعتبار  لازم جهت خط انتقال و مرمت چاه های شرب مورد بررسی قرار گرفت.
صادقیان خاطرنشان کرد: در جهت رفع مشکل این پروژه ها لازم است از ردیف های استانی و کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاری استفاده ‌کنیم.
گفتنی است در این سفر یک روزه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از مجتمع خدماتی پرهام، طرح فاضلاب و تصفیه خانه شهر ابرکوه، کمربندی این شهر، سیل بند و بندهای خاکی رحیم آباد، راه آهن یزد اقلید، طرح تامین آب شرب ابرکوه، طرح مهار سیلاب غرب ابرکوه، بلوار ابوریحان و قلعه رباط بازدید کرد.
 
 
 
منبع:استانداری یزد

لینک مطلب: http://www.yazdinews.ir/News/105329.html
Page Generated in 0/0043 sec