شناسه خبر: 94428 منتشر شده در مورخ: 1398/12/23 ساعت: 10:44 گروه: اجتماعی
فرمانده سپاه الغدیر یزد با بیان این‌ که تمام ظرفیت اجرایی و انسانی بسیج و سپاه آماده خدمت رسانی به مردم برای مقابله با شیوع کروناست، گفت: بیش از ۹ هزار نیروی بسیجی برای مقابله با شیوع کرونا در استان یزد ساماندهی شده‌اند.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ«رضا پورشمسی» با بیان این‌که مقابله با شیوع کرونا مستلزم احساس مسئولیت عمومی و استفاده از تمام ظرفیت‌های اجرایی و مدیریتی است، اظهار کرد: سپاه الغدیر با تمام ظرفیت اجرایی و انسانی آماده همکاری با مدیریت استان در راستای مهار این میهمان ناخوانده است.

 
وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی کارگروه‌های تخصصی خدمت‌رسان در سپاه الغدیر، افزود: سپاه الغدیر آماده راه‌اندازی بیمارستان صحرایی است و هر زمان که دانشگاه علوم پزشکی نسبت به ایجاد این مهم اعلام نیاز کند، در کمترین زمان ممکن بیمارستان صحرایی در استان یزد برپا می‌شود.
 
فرمانده سپاه الغدیر در ادامه ساماندهی بیش از ۹ هزار نیروی بسیجی و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با علوم پزشکی شهید صدوقی را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سپاه در استان یزد دانست و گفت: در حال حاضر یک سری از نیروهای بسیجی در سطح شهرستان‌های استان با دریافت مأموریت در حال ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی هستند.
 
پورشمسی تولید ماسک، پاکسازی مستمر معابر و اماکن عمومی، فعال کردن قرارگاه زیستی با محوریت بسیج جامعه پزشکی و اطلاع رسانی و آموزش شهروندی را از دیگر برنامه‌ها و اقدامات در دستور کار سپاه یزد عنوان و تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های مختلف درون استانی هرچه سریعتر شیوع کرونا ویروس در استان یزد متوقف و این بحران زیستی برطرف شود.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: کارگروه رفع آلودگی، پایش، ایمنی و اقدامات تأمینی (ویژه نیروهای مسلح)، آماد و پشتیبانی، بسیج از جمله کارگروه‌های تشکیل شده در سپاه الغدیر یزد برای مقابله با شیوع کرونا در این استان است.
 
فرمانده سپاه الغدیر با بیان این‌که تمام فرآیند و عملیات اجرایی مقابله با کرونا باید هماهنگ و همسو با سیاست‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی انجام شود، گفت: تدوین و اجرای طرح مشترک پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹ با عنوان «بلوک‌بندی» از جلمه اقدامات در دستور کار بسیج و علوم پزشکی در یزد است.
 
وی افزود: طبق توافق انجام شده قرار است به ازای هر ۵۰۰ نفر یک نفر بسیجی آموزش دیده و یک نفر از کارشناسان نظام سلامت نسبت به آموزش پیشگیری از ابتلا و ضدعفونی کردن محیط مختلف در استان اقدام کنند.
 
پورشمسی در پایان بکارگیری تمام ظرفیت‌های اجرایی و انسانی در مقابله با شیوع کرونا را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت‌های اجرایی سپاه و بسیج در استان یزد آماده خدمت رسانی به مردم برای مهار کرونا ویروس است.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2986 sec