شناسه خبر: 93950 منتشر شده در مورخ: 1398/09/25 ساعت: 12:55 گروه: اجتماعی
رییس پلیس فتا یزد در مورد کلاهبرداری با عنوان ثبت‌نام خودرو در این استان خبر داد و به عموم مردم توصیه کرد: تحت هیچ شرایطی، وعده‌های دروغ کلاهبرداران را با این شگرد باور نکنند و اطلاعات هویتی و بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

به گزارش یزدی نیوزبه نقل از پلیس فتای یزد، سرهنگ «مرتضی ابوطالبی» در تشریح این خبر اظهار کرد: چندی پیش یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اعلام کرد، فردی در شبکه های اجتماعی به وی وعده های دورغ داده و توانسته است او را قانع کند که با پرداخت یک میلیون و نیم نسبت به ثبت نام پراید و پرداخت دو میلیون تومان قادر به ثبت نام پژو است.

 
وی افزود:‌ با توجه به حساست موضوع پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفته است.
 
رییس پلیس فتای یزد در ادامه گفت: کلاهبرداران در شبکه‌های اجتماعی با وعده‌های دروغین و تبلیغات اغواکننده و از سویی با جعل رسیدها و مستندات مربوط به ثبت‌نام خودرو، کاربران را فریب داده و وجه مورد نظر،اطلاعات بانکی و هویتی را از آنها گرفته و به اهداف شوم خود دست می‌یابند.
 
سرهنگ ابوطالبی تصریح کرد: رمز کارت‌بانکی شما همانند کلید گاوصندوق است پس هیچ‌گاه نباید کارت‌بانکی خود و رمز آن را در اختیار دیگران قرار دهید از سویی اعتماد بی‌جا به افراد مختلف و در اختیار قرار دادن کارت‌بانکی به دیگران در برخی موارد عواقب جبران‌ناپذیر و زیان‌آوری را به دنبال دارد.
 
وی بیان کرد: شهروندان باید توجه داشته باشند که هویت افراد در فضای مجازی کاملاً ناشناخته می‌باشد و به‌هیچ‌وجه به آگهی‌ها و تبلیغاتی ازقبیل دریافت وام آسان، برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها اعتماد نکنند چراکه بیشتر این تبلیغات کذب است و توصیه می‌کنیم جهت دریافت وام و تسهیلات به بانک‌ها و مؤسسات مراجعه حضوری داشته باشید تا گرفتار دا