شناسه خبر: 82717 منتشر شده در مورخ: 1398/07/07 ساعت: 14:39 گروه: میراث و گردشگری
استاندار یزد گردشگری را یکی از اولویت‌های توسعه این استان برشمرد و از این صنعت به عنوان نسخه شفابخش جهت اشتغالزایی قشر وسیعی از بیکاران این استان یاد کرد.

به گزارش یزدی نیوز«محمدعلی طالبی» به مناسبت روز جهانی گردشگری با تاکید بر این که گردشگری یکی از اولویت‌های توسعه استان یزد محسوب می‌شود، گفت: گردشگری در سند آمایش استان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و جزو محورهای توسعه‌ای برنامه‌ی ارائه شده به دولت محسوب می‌شود.

 
وی جاذبه‎ها، آثار و ابنیه تاریخی و اکوسیستم یزد را از ظرفیت‌های مهم این استان خواند و تصریح کرد: این ظرفیت‌ها که گردشگری را به یکی از اولویت‌ها و محورهای توسعه استان تبدیل کرده‌اند، نیازمند تامین تسهیلات و امکاناتی شامل زیرساخت‌های اقامتی، حمل و نقل و سایر به منظور فراهم کردن شرایط حضور بیشتر گردشگران است.
 
طالبی در این رابطه به رشد قابل توجه بوم‌گردی‌ها، مهمان‌پذیرها و اقامتگاه‌های استان در سال‌های اخیر اشاره و اضافه کرد: زیرساخت‌های حمل و نقل به ویژه حمل و نقل ریلی و هوایی با توجه به موقعیت جغرافیایی یزد در کشور از شرایط قابل توجهی برخوردار است و امکان انجام پروازهای مستقیم از یزد به کشورهای دیگر و بالعکس نیز با وجود نامشخص بودن محدودیت‌ها و موانع موجود، در حال پیگیری از سوی مسئولان استان است.
 
استاندار یکی از نقاط ضعف گردشگری استان یزد را تبلیغات در این حوزه خواند و اظهار کرد: البته با وجود این ضعف، اقدامات خوبی مانند حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری و معرفی یزد با هماهنگی بخش خصوصی در حال انجام است.
 
وی به محدودیت اعتبار دولت در زمینه تبلیغات گردشگری اشاره کرد و افزود: با این حال به کمک بخش خصوصی اقداماتی مانند راه‌اندازی سایت‌های گردشگری به زبان‌های خارجی مختلف و همچنین معرفی گردشگری یزد در سازمان‌های بین‌المللی و سفارتخانه‌های خارج از کشور صورت گرفته است.
 
طالبی رونق صنعت گردشگری را پاسخگوی مناسبی جهت اشتغالزایی قشر وسیع بیکاران در یزد دانست و خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری متناسب با نوع و ترکیب افراد فاقد شغل در استان می تواند قشر گسترده‌ای از بیکاران به ویژه نیروهای تحصیل‌کرده را پوشش داده و صاحب شغل کند.
 
وی ادامه داد: گردشگری برخلاف حوزه صنعت که با محدودیت‌هایی نظیر آب و زمین روبروست و بهره‎برداری از آ