شناسه خبر: 72224 منتشر شده در مورخ: 1398/03/29 ساعت: 15:37 گروه: اجتماعی
روابط عمومی بانک مسکن استان یزد خدمات و تهسیلات ارائه شده توسط این بانک در استان یزد را معرفی کرد.

به گزارش یزدی نیوز«محمدرضا امراللهی»  با اشاره به بخش تقاضای مسکن و رویکرد حمایت از اقشار متوسط جامعه، پرداخت تسهیلات جهت واحد‌های مسکونی میان متراژ با رعایت الگوی مصرف و با توجه به استطاعت بازپرداخت اقساط توسط متقاضیان را از جمله اهداف تسهیلاتی این بانک بیان کرد.

 
وی در مورد اهمیت اهتمام به بخش مکسن نیز اظهار کرد: حوزه مسکن و ساختمان که از آن به عنوان بخش پیشران و مولد اقتصاد نام می‌برند در حدود 12 درصد از اشتغال مستقیم کشور را به خود اختصاص داده و قریب به 174 شغل با این بخش مرتبط است.
 
وی در ادامه اهمیت مسکن و ساختمان در اقتصاد کشور و تاثیر قابل ملاحظه آن بر سایر بخش‌های اقتصادی و همچنین اتکای بخش مذکور به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تامین عمده مواد و مصالح مصرفی از محل تولیدات داخلی را از مزایای این بخش مهم اقتصادی برشمرد.
 
این کارشناس روابط عمومی بانک مسکن استان گفت: بانک مسکن توانسته است به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه‌ای در بخش مسکن با نگاه منفعت اجتماعی با شبکه گسترده خود در سطح کشور و قدمت 80 ساله در برآوردن مهمترین نیاز مردم به خصوص اقشار کم درآمد و میان درآمد جامعه نقش‌آفرینی کند.
 
وی در ادامه بیان کرد: عمده فعالیت بانک مسکن در جهت اعطای تسهیلات و خدمات بخش مسکن و موضوعات مرتبط با نظام تامین مالی مسکن و ساختمان بوده و انواع خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان حقیقی و حقوقی را از جمله سپرده‌پذیری، پرداخت تسهیلات، صدور ضمانتنامه، خدمات ارزی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، مشاغل، خوداشتغالی، جامعه ایثارگران و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و غیره در بخش مسکن که مهمترین و اساسی‌ترین نیاز مردم است را ارائه می‌کند.
 
به گفته وی، بانک مسکن با ایجاد برنامه‌ریزی‌های مستمر در جهت ایجاد شرایط مناسب برای اقشار مختلف انواع تسهیلات را برای ساخت و همچنین خرید مسکن تدارک دیده است.
 
وی در این باره انواع تسهیلات ساخت مسکن را برای انفرادی و انبوه‌سازان شامل اوراق گواهی حق تقدم استفاده ازتسهیلات مسکن یا حساب ممتاز، حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، تسهیلات بدون سپرده و تسهیلات بافت فرسوده برشمرد و تاکید کرد: مجموعه سیاست‌های بانک همواره در راستای خانه‌دار شدن مردم و حمایت مالی از انبوه‌سازان حرفه‌ای و مجتمع سازان که نقش مهمی در ساخت و ساز دارند، بوده است.
 
وی به تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم با نرخ 8 درصد در مناطق عادی و 6 درصد در بافت فرسوده با بازپرداخت 12 ساله اشاره کرد و گفت: در این