شناسه خبر: 72075 منتشر شده در مورخ: 1398/03/22 ساعت: 13:12 گروه: اجتماعی
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان اینکه چرخه بازچرخانی پساب در یزد تکمیل می‌شود گفت: خاموشی چاه‌های کشاورزی منجر به فرهنگ سازی مصرف در بین کشاورزان شد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدمهدی جوادیان زاده  در نشست فصلی شرکت آب منطقه‌ای یزد، با اشاره به اقدامات موثر این شرکت در سال گذشته، اظهار داشت: طرح سازگاری با کم آبی که در سال 96 مصوب شد نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف است که تا‌کنون با موفقیت همراه بوده است.

 
وی اجرای طرح خاموشی چاه‌های استان را یکی دیگر از اقدامات انجام شده دانست و افزود: این طرح که به صورت گسترده در سراسر استان اجرا شد موجب فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی استفاده از آب از سوی کشاورزی شد.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد مقابله با قطعی آب در بحث تعرضات به خط انتقال آب استان یزد و تخصیص آب از دریای عمان را از دیگر اقدامات حائز اهمیت شرکت آب منطقه‌ای یزد در سال گذشته عنوان کرد و گفت: تخصیص اولیه به میزان 250 میلیون مترمکعب جهت صنعت و کشاورزی پربازده به استان یزد داده شده که اگر از این فرصت خوب استفاده شود می‌تواند تحول بزرگی در استان ایجاد کند.
 
وی ادامه داد: به دلیل این که قیمت این آب زیاد است باید محصولاتی کشت شود که تاب‌آوری قیمت این آب را داشته باشد و اشتغال خوبی در استان بوجود آورد.
 
جوادیان‌زاده با بیان این که 200 میلیون مترمکعب دیگر نیز به بخش صنعت و معدن درنظر گرفته شده که باید به طور کامل توسط بخش خصوصی انجام شود، خاطرنشان کرد: با تامین این آب می‌توان امیدوار بود که فشار از روی منابع زیرزمینی استان کمتر شده و امکان تعادل بخشی سفره‌های زیرزمینی استان بیشتر فراهم می‌شود.
 
وی افزود: برقراری انضباط مالی و ارتقای سطح پاسخگویی شرکت به ارباب رجوع دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته است.
 
 
جوادیان‌زاده تصریح کرد: عملیاتی کردن طرح سازگاری با آب، اجرای خط دوم انتقال آب، تکمیل چرخه بازچرخانی پساب، تحویل حجمی آب در 10 دشت از 19 دشت استان، افزایش پوشش کنتورهای کشاورزی و صنعتی و مدیریت مشارکتی از جمله برنامه‌های در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای در سال جاری است.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1389 sec