شناسه خبر: 71631 منتشر شده در مورخ: 1398/02/26 ساعت: 15:39 گروه: اجتماعی
از معاون رئیس جمهور درخواست شد؛

هزینه تکمیل آزمایشگاه سرامیک تامین شود

هزینه تکمیل آزمایشگاه سرامیک تامین شود
نماینده انجمن کاشی و سرامیک استان یزد از معاون رئیس جمهور خواستار تامین هزینه تکمیل آزمایشگاه پایلوت و سرامیک مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران شد.

به گزارش یزدی نیوز رامین زارع، عصر امروز در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: کاشی و سرامیک به عنوان هفتمین صنعت راهبردی کشور مطرح است و یزد تولیدکننده ۵۹ درصد و صادرکننده ۶۰ درصد از کاشی کشور است.

 
وی با بیان اینکه در کشور ۳.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری در این حوزه انجام شده است، افزود: ۶۰ درصد از این میزان سرمایه گذاری مربوط به استان یزد است.
 
زارع خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۴ درصد کاشی یزد به عراق صادر می‌شود و به جز افغانستان و پاکستان، تنها چهار درصد کاشی و سرامیک یزد به سایر کشورها صادر می‌شود.
 
نماینده انجمن کاشی و سرامیک استان یزد ادامه داد: خلق نوآوری از طریق ذخیره و بهره‌وری و انرژی و منابع و رفع چالش‌های نوآوری از اهداف استراتژیکی است که در صنعت کاشی و سرامیک دنبال می‌شود.
 
زارع با اشاره به چالش‌های نوآوری عنوان کرد: بهینه سازی مصرف آب از چالش‌ها است زیرا برای یک مترمربع کاشی ۲۰ لیتر آب مصرف می‌شود.
 
وی، چالش بعدی این صنعت را تکمیل شبکه آزمایشگاهی مرکز توسعه فناوری سرامیک اعلام کرد و افزود: هدف این آزمایشگاه بررسی استاندارد محصولات صادراتی برای حفظ برند کاشی و سرامیک استان است.
 
زارع تاکید کرد: به آزمایشگاه پایلوت و مواد سرامیک نیاز داریم تا واحدها بتوانند در این واحد محصولات خود را مورد آزمایش قرار دهند.
 
وی، عدم فرآوری و جایگزینی مواد اولیه را از دیگر چالش‌های صنعت کاشی و سرامیک اعلام کرد و از معاون رئیس جمهور خواستار تأمین کمک هزینه تکمیل آزمایشگاه پایلوت و سرامیک مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران شد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1399 sec